Na frontě a v zázemí / Sto let od konce Velké války

Na frontě a v zázemí / Sto let od konce Velké války

Termín: 18.8.2018 31.10.2018

18srp - 31říj celý den

Žánr: výstavyvýstava jižní čechy podzim muzeum soběslav historie československo válka


Výstavní prostory Rožmberského domu patří až do konce října výstavě věnované 1. světové válce a československým legiím. Připomíná události na bojištích i tehdejší život obyvatel v našem regionu, chronologicky se válečnými lety přeneseme od panování císaře Františka Josefa I. až po vznik Československé republiky v čele s prezidentem T. G. Masarykem.

Vystaveny jsou dobové dokumenty, vojenské uniformy a zbraně, pohlednice z fronty, vlajky z vojenských lodí, potravinové lístky i prsti z legionářských bojišť. Speciální pozornost je věnována legionářům ze Soběslavska a Veselska, výstava nabízí jejich přehledová tabla i životopisy a osobní předměty vybraných legionářů. Nechybí ani válečné suvenýry anebo kuriózní předměty vyráběné v Soběslavi ruskými zajatci. K výstavě je připravena doprovodná brožura s rozšiřujícím textem a medailony legionářů z celého Táborska. Pro školní skupiny nabízíme speciální lektorský program První světová válka (viz oddíl Akce – Mimořádné prohlídky).

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Na frontě a v zázemí...

Zoo TáborTábor (15.3 km)

Romantik Hotel EleonoraTábor (17.1 km)

Villa LiduškaBechyně (18.6 km)