Divadlo Ponec

Praha 3, Husitská 24

Divadlo Ponec, Praha 3

Divadlo Ponec se jako zcela nový druh uměleckého prostoru poprvé otevřelo divákům po důkladné rekonstrukci v roce 2001. Svým názvem navázalo na Františka Ponce, který v budově od roku 1910 provozoval slavný biograf Royal Bioskop. Tato nová scéna určená především pro prezentaci současného tance, zaplnila jedno z chybějících míst na divadelní mapě hlavního města.

Ponec se stal důležitým místem pro revitalizaci současného tance, pohybového divadla a dalších inspirativních přesahů k jiným žánrům, alternativám a scénickým technologiím, které byly a jsou generovány současným uměním v Česku. Jeho inovativní přístup spočívá nejen v moderních vlastnostech divadelního, resp. tanečního sálu („black box“), ale především v obsahu, tedy dramaturgii.

Divadlo Ponec nemá vlastní soubor, jeho dramaturgie je utvářena pestrou řadou malých i větších, domácích i mezinárodních projektů a tanečních inscenací aktuálního charakteru. Jeho snahou je podílet se nadále coby koproducent na tvorbě a vzniku nových progresivních děl tohoto oboru, chce zůstat otevřeným prostorem pro tanec ale i další inspirativní přesahy současného umění. V programu divadla se zrcadlí skutečně současné umělecké výpovědi. Ponec je místem, kde se koncentruje zájem odborné i divácké veřejnosti - konají se zde odborné semináře, konference, diskuze a workshopy. V Ponci našly pravidelně svůj prostor i festivaly Česká taneční platforma, TANEC PRAHA, Fresh Film Fest, Malá inventura, Hybaj ho! aj.

Od roku 2004 Ponec otevřel svůj prostor dětem. Při divadle funguje Dětské studio, které zaměřuje své aktivity na kreativní rozvoj osobnosti dítěte a to již od čtvrtého roku věku dítěte. Dramaturgie divadla nezapomíná ani na taneční projekty určené dětskému publiku – jedná se o dopoledení i odpolední interaktivní představení pro studenty základních a středních škol, pro děti a jejich rodiče. Cílem projektů je přiblížit dětem současný tanec a rozšířit zájem škol o výuku taneční pohybové výchovy ve školách.


Divadlo Ponec - aktuální program a vstupenky

27září úterý 20:00You are here

vstupenkyDivadlo

Divadlo Ponec

29září čtvrtek 20:00Devoid

vstupenkyDivadlo

Divadlo Ponec

2říjen neděle 20:00One Step Before The Fall

vstupenkyDivadlo

Divadlo Ponec

4říjen úterý 20:00Animal Exitus

vstupenkyDivadlo

Divadlo Ponec

13říjen čtvrtek 21:00Informátoři

vstupenkyDivadlo

Divadlo Ponec

14říjen pátek 21:00Informátoři

vstupenkyDivadlo

Divadlo Ponec

15říjen sobota 20:00Collective Loss of Memory

vstupenkyDivadlo

Divadlo Ponec

17říjen pondělí 20:00La Loba

vstupenkyDivadlo

Divadlo Ponec

25říjen úterý 20:00Guide

vstupenkyDivadlo

Divadlo Ponec

27říjen čtvrtek 20:00Korekce

vstupenkyDivadlo

Divadlo Ponec

vytisknout

Popisné štítky
  • Divadlo
  • kultura
  • divadlo
  • Hodí se k tomuto místu i jiné štítky? Přihlaš se a doplň je...

Jak hodnotíš divadlo ty?

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.