Etiopie - PhDr. Jan Záhořík Ph.D.

Plzeň, Na Roudné 18

7.9.2016

80

Další vstupenky

Etiopie - PhDr. Jan Záhořík Ph.D.

Srdečně vás zveme dne 7. 9. 2016 v 18:30 na přednášku o Etiopii.
Přednášející PhDr. Jan Záhořík Ph.D. je předním českým afrikanistou současnosti a zároveň specialistou (nejen) na problematiku současné Etiopie. Poté, co absolvoval studia Kulturní antropologie a Předního východu na FF ZČU, započal práci na své disertační práci pod vedením dr. Alemayehu Kumsy na ÚBVA FF UK (roku 2008 udělen titul Ph.D.).

Od roku 2006 začal Jan Záhořík realizovat své první terénní výzkumy v oblastech svého badatelského zájmu - nejprve v Etiopii, posléze ve Rwandě, Burundi etc. Souběžně s aktivitami v terénu realizoval JZ i bádání v knihovnách a archivech předních světových afrikanistických pracovišť - zejména na African studies center v nizozemském Leidenu, švédském Falunu, Kolíně nad Rýnem etc.
Rozsáhlé zkušenosti z terénního i archivního výzkumu daly základ celé řadě publikací, a to jak jednotlivým studiím, tak i monografiím.

Z jeho rozsáhlé publikační činnosti lze jmenovat alespoň tituly Ohniska napětí v postkoloniální Africe, Subsaharská Afrika a světové mocnosti v éře globalizace, Etiopie v letech 1923-1935. Cesta k italské invazi, Dějiny Rwandy a Burundi v NLN.

Více zde: http://asc-pilsen.webnode.cz/personalia/jan-zahorik/

Cena přednášky je 80,- Kč

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Plzeň Akce v obci Plzeň
 • Papírna

  Nejoblíbenější kulturní centrum poblíž

  Papírna
  Plzeň, Zahradní 173

 • Divadlo Alfa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Alfa
  Plzeň, Rokycanská 7

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.