Slovácké divadlo, Uherské Hradiště

Slovácké divadlo

Uherské Hradiště, Tyršovo náměstí 480

Není tu akce, kterou Slovácké divadlo pořádá? Přidej ji

Myšlenka na vlastní krajské divadlo se začala rodit již v období první republiky. Formovat se začala až za nacistické okupace, a to díky třem osobnostem, které daly ke vzniku profesionální scény podnět – MUDr. Miloslav Láznička, Oldřich Lukeš a prof. Josef Huška. Po osvobození se myšlenka na krajské divadlo začala realizovat a vzniklo tak nejstarší profesionální divadlo v regionu. Divadlo nemělo žádný dostupný prostor (takzvaně „divadlo bez divadla“) a hrávalo 4 večery měsíčně v chátrající Redutě nebo Sokolovně. Zahajovací premiéra Slováckého divadla proběhla 10. října 1945 v Redutě, při které se hrálo představení Její pastorkyňa. Finální rozhodnutí, kde se divadlo usídlí, rázně řešil Krajský národní výbor. Stálá budova Slováckého divadla se zrealizovala z rekonstruované budovy Sokolovny a vzniklo tak útulné komorní divadlo.

Od roku 2015 do roku 2020 zastával funkci ředitele divadla Michal Zetel. Kromě jiného založil také alternativní dramaturgickou linii SLoffÁCKÉ DIVADLO, v jejímž rámci se současná dramatika uvádí v netradičních, nedivadelních prostorech v režii mladých umělců. Zasloužil se také o vizuální změnu divadla. Od 10. prosince 2020 se ředitelkou Slováckého divadla stává Ing. Libuše Habartová, vedoucí Útvaru interního auditu Městského úřadu Uherské Hradiště.

Vstupenky lze zarezervovat osobně na pokladně divadla, telefonicky na číslech 572 554 455 a 739 061 747 nebo online na webu divadla.Slovácké divadlo a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Slovácké divadlo: Napsali jsme...

Štítky

Slovácké divadlo: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!