Malostranské náměstí, Praha 1

Malostranské náměstí

Praha 1, Malostranské náměstí

3
Není tu akce, kterou Malostranské náměstí pořádá? Přidej ji

Malostranské náměstí tvoří centrum Malé Strany v městské části Praha 1. Fakticky jde spíše o dvojici náměstí, oddělených Kostelem sv. Mikuláše a s ním spojeným blokem domů.

V minulosti náměstí neslo různá jména (Rynk, Malostranský rynek, Štěpánské náměstí, též náměstí Maršála Radeckého či Radeckého náměstí, neboť zde v letech 1858–1919 stál pomník slavného císařského vojevůdce maršála Josefa Václava Radeckého z Radče).

Náměstí sloužilo jako tržní prostor i pro různé společenské události (bývala zde v minulosti například šibenice či pranýř). Horní části náměstí se také říkávalo Vlašský plac, to podle malostranských Vlachů (Italů), kteří zde nabízeli svoje výrobky a zboží. Od roku 1283 stál na rynku gotický farní kostel svatého Mikuláše.

Na ploše horního náměstí stojí morový sloup Nejsvětější Trojice se sochami Panny Marie a českých světců od sochařů Jana Oldřicha Mayera a F. Geigera podle návrhu Giovanniho Battisty Alliprandiho z roku 1717 na paměť vymizení morové epidemie v roce 1713. Po hladomoru v roce 1772 byl sloup doplněn o plastiky I. F. Platzera. Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí

Malostranské náměstí na fotkách...

Malostranské náměstí, Praha 1

Na ploše náměstí stojí i morový sloup Nejsvětější Trojice

 
Máš lepší fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Malostranské náměstí: Napsali jsme...

Malostranské náměstí: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (912 m)
Café Louvre Praha 1 (1 361 m)

Je libo tematický výlet po okolí?

Aktuální předpověď počasí v Praze?