Přírodní park Fenix, Nečtiny

Přírodní park Fenix

Nečtiny, Nečtiny 230

2
Není tu akce, kterou Přírodní park Fenix pořádá? Přidej ji

Prostor, který před vybudováním parku rodinou Mikšovských býval nehezkým prostorem zdejší Obce. Místem jenž pod nánosy odpadků budilo odpor a nikdo jej nenavštěvoval.

Po vyklizení tohoto prostoru a šetrném vniknutí do něj mnohaletou a cílenou činností přetvořeno na prostor odpočinku a kulturního vyžití. V mnohém až pohádkově příjemné s mnoha prvky Land art umění vloženého do prostoru tak, aby plnilo účel pro, který bylo vytvořeno.

Park je tvořen kolem louky podél cesty, která tvoří kruh tak jako by had požíral svůj ocas. Tedy procházení po prostoru může být nekonečné. Kdo projde parkem a při prvním pohledu nevstřebá pocity vložené do prostoru, tak při druhém průchodu parkem jistě objeví co při prvním mu uniklo.

Součástí parku je mnoho děl vložených do prostoru a většinou jsou tyto díla tvořena tak aby zabavila, ale i potěšila oko i duši jak mladých tak i zralých návštěvníků. Mezigenerační pojetí tohoto prostoru zaručuje příjemnou procházku pro rodiny s dětmi. Park je také přístupný pro vozíčkáře a lidi s pohybovým omezením.Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Přírodní park Fenix: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!