Archeopark pravěku, Všestary

Archeopark pravěku

Všestary, 238

1
Není tu akce, kterou Archeopark pravěku pořádá? Přidej ji

Naším cílem je seznámit vás s životem pravěkých lidí nejen na území České republiky. (Archeopark pravěku Všestary tedy není o dinosaurech) Za tímto účelem vznikla originální třípatrová expozice, ale i muzeum v přírodě. Celek pro vaši zábavu i poučení obsahuje repliky artefaktů ze všech období pravěku, modely, virtuální realitu, hmatovou expozici, informační tabule, konstrukce objektů 1:1.

Přízemí tvoří expozice nazvaná „podzemí“ či „podsvětí“, tedy tajuplný svět z pohledu pravěkých lidí. Najdete zde jeskyni s malbami, akvárium s archeologickými nálezy, pazourkové doly, megalitickou hrobku, ukázky pohřbívání z našeho území a depoty (poklady). Zároveň vás zde seznámíme s různými prostředími, kde probíhá archeologický výzkum, jde tedy o „vykopávky“, jejichž výsledky nám dávají informace o pravěku.

První patro obsahuje expozici „život v pravěku“. Protože v pravěku nikdo z nás nebyl, dokonce ani archeologové, vytvořit tuto představu je velmi obtížné. Najdete zde obrovský model pravěké krajiny a panely s tématy ze života lidí v pravěku.

Druhé patro nazýváme jako „nebe“, které pravěcí lidé měli nad hlavou a vnímali, o tom není pochyb. Dnes pohledu z nebe dolů využívá tzv. letecká archeologie, vy zde uvidíte z ptačí perspektivy pravěkou krajinu na modelu o patro níže. Ve třetím patře se nachází i přehled celého pravěku Čech a Moravy ukázaný v obrazech Libora Baláka a pomocí replik a kopií artefaktů.

Promítací sál s programy dle témat nebo probíhajících akcí .
Didaktická dílna určená dětem za každého počasí s možností vyzkoušet si vybrané činnosti (dle počasí možno i ve venkovním areálu) .
Výstavní sál s aktuální výstavou s vybraným tématem pravěku.

Archeopark je určen pro širokou veřejnost, dospělé, rodiny s dětmi, turisty i zájemce o archeologii. Mezi časté návštěvníky patří žáci základních a středních škol.Archeopark pravěku a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Archeopark pravěku: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!