Komorní scéna Aréna

Ostrava, 28.října 2

Není tu akce, kterou Komorní scéna Aréna pořádá? Přidej ji

Má-li město Ostrava s 315 000 obyvatel pět stálých scén tzv. „kamenných divadel“, dá se už hovořit o velmi dobrém divadelním zázemí. Komorní scéna Aréna, nejmladší z nich, navázala na tradici malých generačních divadel. Dnes má své stálé návštěvníky i mnohá ocenění. Snahou celého tvůrčího týmu Komorní scény Aréna je předkládat publiku inscenace, v nichž převažuje atmosféra a cit, novost, neotřelost a nápaditost. Významnou roli v kvalitě produkce sehrává i spolupráce s talentovanými tvůrci, hostujícími režiséry, scénografy a hudebníky.

Rok 2003 přinesl Komorní scéně Aréna vynikající výsledky. Nadace Alfréda Radoka vyhlásila v březnu 2004 ceny odborné kritiky, kdy v kategorii Nejlepší inscenace roku 2003 byla oceněna inscenace Komorní scény Aréna „Psí srdce“. Rovněž 1. místo v kategorii Mužský herecký výkon roku 2003 získal Michal Čapka za roli Psa ve výše zmíněné inscenaci. V kategorii Talent roku 2003 obsadil Michal Čapka 2. místo. V kategorii Divadlo roku 2003 se Komorní scéna Aréna umístila na 4. místě.

Těmito vavříny ověnčené divadlo se po úspěšném desetiletí přestěhovalo do zbrusu nové divadelní budovy, v níž od sezóny 2005/2006 Aréna pokračuje ve svém zápase o umělecky hodnotné a divácky přitažlivé inscenace pod vedením nového uměleckého šéfa, jímž se stal režisér Ivan Krejčí.

K velkým úspěchům patří nominace na Cenu Thálie 2007 za mimořádný činoherní výkon pro Alenu Sasínovou-Polarczyk za roli Iriny Arkadinové v Čechovově Rackovi (v režii Ivana Krejčího) a Cena Thálie 2007 pro činoherce do 33 let, kterou získal Michal Čapka za roli Trepleva v Rackovi a za roli Padraica v McDonaghově Poručíkovi z Inishmoru (v režii Michala Langa). Nominován na Cenu Thálie 2007 za mimořádný činoherní výkon byl také herec Divadla Petra Bezruče Norbert Lichý hostující v roli Dodge ve hře Sama Sheparda Pohřbené dítě, kterou v Aréně režíroval Janusz Klimsza.

Širší nominaci na Cenu Thálie 2008 získal hostující Jan Fišar (herec NDM) za roli Mr.Jaye v inscenaci Taboriho hry Goldbergovské Variace v režii Ivana Krejčího.Komorní scéna Aréna a okolí - aktuální program

Toto divadlo si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Komorní scéna Aréna: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!