Muzeum Říčany, Říčany

Muzeum Říčany

Říčany, Rýdlova 271/14

Není tu akce, kterou Muzeum Říčany pořádá? Přidej ji
  • Byli tadykristyna.ctvrtlikova
  • Ohodnoť místo
  • www.ricany.cz

Hlavní budova Muzea Říčany sídlí v ulici Rýdlova. Naproti hlavní budově můžete navštívit Dvorek. Je zde ukázkový komunitní chov slepic a králíků s welfare přístupem. Součástí Dvorku je historická mini expozice, která představuje klasické hospodářství z počátku 20. století. Přístřešek se šindelovou střechou kryje zemědělský vůz z roku 1929.

U muzea je přilehlá zahrada, kde můžete s dětmi posvačit a prohlédnout si expozici. Je zde umístěna voliéra, vyvýšené výukové záhony, ukázkové kompostéry a velký hmyzí hotel. Děti si mohou vyzkoušet, jak vidí různí živočichové nebo jak se chová voda v krajině, a navštívit obrovské ptačí hnízdo. 

Muzeum spravuje objekt Říčanské hájovny, která slouží jako terénní pracoviště k realizaci výukových programů pro žáky a studenty škol, pro vzdělávání pedagogů a pro realizaci osvětových akcí pro veřejnost (Den Země, Den stromů, přírodovědné vycházky). Najdete zde stálou expozici Les jako zdroj tradice.

K muzeu dále patří geopark, který slouží jako terénní pracoviště muzea, kde probíhají výukové programy pro školky a školy, vzdělávání pedagogů z praxe i VŠ studentů. Zde uvidíte zajímavosti české krajiny jako čedičové varhany, Čertova zeď, suťové moře nebo vápencové skalky. Muzeum Říčany a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Muzeum Říčany: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Pentahotel Prague Praha 8 (18.7 km)