Galerie Zezula, Praha 1

Galerie Zezula

Praha 1, Thunovská 183/18

1
Není tu akce, kterou Galerie Zezula pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (1)kristyna.ctvrtlikova
  • Ohodnoť místo
  • www.galeriezezula.cz

Nacházejme krásu na místě, kam od nepaměti patří, tedy v domě, jehož historie je stejně dlouhá jako historie mnoha artefaktů, z nichž můžete vybírat ty, které Vám učarují.

Dům byl postaven panem Benešem z Kravař, úředníkem císaře a krále Karla IV. Před rokem 1370 koupil dům Petr Litomyšlský. V roce 1499 ho koupil nejvyšší kancléř Jan ze Šelmberka. V 17. století dům vlastnili Smyslovští a v roce 1668 ho Marie Anna Smyslovská odkázala pražskému konventu řádu Karmelitánů u Panny Marie Vítězné.

Následně byl dům z řádu prodán Hartigům, kteří ho vlastnili 100 let, do roku 1818. V 15. století se domu říkalo kancelář královská, v 17. století dům U zlatého kapra, ale také Šelmberský či Smyslovský, podle majitelů. V době působení na Karlově univerzitě před první světovou válkou v tomto domě bydlel T.G.Masaryk a spisovatelka Teréza Nováková. Po první světové válce dům koupilo Německo jako své velvyslanectví a pro jeho potřeby ho upravoval v letech 1921- 1922 architekt Adolf Foehr. Dům je chráněn památkovým úřadem od roku 1952.Galerie Zezula a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Galerie Zezula: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (994 m)
Café Louvre Praha 1 (1 448 m)