Scorpions se vrací do České republiky. Tentokrát zahrají v Ostravě

Scorpions se vrací do České republiky. Tentokrát zahrají v Ostravě

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Legendární německá kapela Scorpions se vrací do České republiky. Skupina se od roku 2010 nachází na monstrózním světovém turné, s kterým již 3. prosince 2017 dorazí i do Ostravy.

Německá skupina Scorpions vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byli Škorpióni založeni v Hannoveru až v roce 1969. Zakládající sestavu Scorpions tvořil doprovodný kytarista, zpěvák Rudolf Schenker, kytarista Karl- Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony. V roce 1971 Follmera nahradil Rudolfův mladší bratr, skvělý kytarista Michael Schenker a ke skupině se přidal zpěvák Klaus Meine.

Po vydání debutového alba Lonesome Crow Michael Schenker přestoupil v roce 1973 ke slavnější anglické formaci UFO a o rok později již ze základní sestavy zůstal jen rytmický kytarista Rudolf Schenker a vokalista Klaus Meine. Oba pak natrvalo zůstali vůdčími osobnostmi této německé legendy. Za svoji kariéru Scorpions vyzkoušeli snad všechny hudební polohy - od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu  Eye II Eye, až po čistě akustickou desku s prostým názvem Acoustica.

Svých nahrávek prodali více jak sto milionů a bez nadsázky lze tak Scorpions považovat za nejúspěšnější německou kapelu všech dob. Mezi jejich největší hity patří hymnické Wind Of Change, Rock Like A Huricane, Send Me An Angel nebo Still Loving You. Právě tyto skladby nesmí na žádném koncertě Scorpions chybět, a tak je jasné, že tomu nebude jinak ani na ostravském koncertě.

Oficiální předprodej na ostravský koncert bude zahájen 29. března v 10 hodin, přesně o čtyřiadvacet hodin dříve si lístky budou moci zakoupit fanoušci fan klubu kapely. Vstupenky seženete v cenových relacích 850 - 1 490 Kč.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Ostravar Aréna nabízí i další akce

Umělci: Scorpions

Místo konání: Ostravar Aréna

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!