Diana Krall se vrací do České republiky. Poprvé se představí v Brně

Diana Krall se vrací do České republiky. Poprvé se představí v Brně

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Kanadská zpěvačka a klavíristka Diana Krall se v září vrátí do České republiky. V rámci festivalu JazzFestBrno se představí 20. září v tamější DRFG Areně. Tradiční festival tak ve svém 16. ročníku premiérově zamíří do největší brněnské haly a diváci se mohou těšit na sváteční zážitek s jazzovou umělkyní par excellence.

Se svým ranně bopovým pianistickým stylem, elegantním a zároveň smyslným zpěvem a nevídaně fotogenickým vzhledem vlétla Diana Krall do jazzového světa v druhé polovině 90. let jako hurikán. Od té doby se zpěvačka posunula nejen interpretačně, ale i autorsky a dokazuje, že vedle instrumentálních dovedností a uhrančivého hlasu jí nechybí ani rozměr nefalšované a poutavé písničkářky. Od roku 1996 byla třináctkrát nominována na cenu Grammy, přičemž pětkrát si tuto prestižní cenu i odnesla. Za svá alba získala devětkrát zlatou, třikrát platinovou a sedmkrát multiplatinovou desku.

Po světě prozatím prodala více než patnáct miliónů alb a další budou již velmi brzy následovat. Již 5. května totiž vydá novinku s názvem Turn Up The Quiet, kterou sama zpěvačka prezentuje jako oslavu návratu k jazzu a ke Great American Songbook. Její třinácté studiové album je očekáváno s velkým napětím, o produkci této desky se totiž postaral uznávaný Tommy LiPuma, který se podílel i na úspěšných albech Paula McCartneyho, Barbry Streisand, Milese Davise nebo George Bensona.

V brněnské DRFG Areně se Diana Krall představí s jazzovým kvartetem, s nímž již mnohokrát dokázala vykouzlit intimní atmosféru i ve sportovní hale. Zmiňovaná arena je navíc prostor poměrně komorní a nabízí velmi solidní akustiku pro tento typ koncertu. Pokud si nechcete tento jedinečný koncert nechat ujít, připomínáme, že vstupenky na něj seženete v cenových relacích 790 - 3900 Kč.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Winning Group Arena nabízí i další akce

Umělci: Diana Krall

Místo konání: Winning Group Arena

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!