Paul McCartney vydá v červnu svoji doposud nejrozsáhlejší kompilaci

Paul McCartney vydá v červnu svoji doposud nejrozsáhlejší kompilaci

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Pokud je někdo bez nadsázky považován za jednu z největších žijících hudebních legend, pak určitě hudebník a jedna čtvrtina nezapomenutelných The Beatles - Paul McCartney. Tento třiasedmdesátiletý hudebník z Liverpoolu ani po více než pěti dekádách v showbusinessu neztrácí dech a nyní navíc přináší svoji doposud nejrozsáhlejší kolekci hitů, která se na trhu objeví 10. června pod jednoznačným názvem Pure McCartney.

Zmiňovaná kompilace mapuje veškeré sólové počiny tohoto skvělého hudebníka, počínaje jeho debutem z roku 1970, přes jeho nejúspěšnější období v osmdesátých letech až po cover songu My Valentine z roku 2012, písně Hope For The Future z roku 2014, která byla určena pro potřeby jedné známě video hry, či loňský remix duetu Say Say Say, který kdysi natočil s Michaelem Jacksonem.

Zároveň kolekce nezapomíná ani na jeho působení s kapelou Wings či experimentální projekt Fireman, s kterým se McCartney představil v roce 2008. "Mě a můj tým spojila myšlenka, že bychom mohli udělat kolekci mých nahrávek. Neměli jsme v hlavně nic jiného, než aby pak ostatní bavilo to poslouchat," uvádí na adresu kompilace sám zpěvák a dodává: "Třeba si ji někdo vychutná během dlouhé cesty autem, nebo večer doma či na party s přáteli? Takže jsme dali hlavy dohromady a přišli s různými seznamy z různých období mé dlouhé a klikaté kariéry."

A že Paul i jeho tým odvedli skvělou práci, naznačuje i množství materiálu, který kompilace Pure McCartney nabídne. Titul, pro který bylo mnoho písní čerstvě zremasterováno, bude k dispozici na 2CD, 4CD kompletu a taktéž na čtyřech vinylech. Ta nejhubenější verze bude obsahovat devětatřicet písní, mezi kterými nebudou chybět například hity Ebony And Ivory, Live And Let Die, Say Say Say, Maybe I’m Amazed, Mull Of Kintyre nebo The World Tonight. Rozsáhlejší čtyřdisková edice s celkem 67 písněmi nabídne navíc i Jenny Wren, Fine Line, Wanderlust, New, Dance Tonight nebo We All Stand Together.

Již výčet výše popsaného naznačuje, že kompilace Pure McCartney slibuje opravdu nezapomenutelný hudební zážitek. Ten si budeme moci již brzy dopřát i naživo, Paul McCartney totiž po dvanácti letech opět dorazí i do České republiky. Jeho koncert je ohlášen v pražské O2 areně na 16. června. Pokud budete mít štěstí, nějaké ty lístky v předprodeji ještě seženete.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!