Eric Clapton vydá v květnu nové studiové album

Eric Clapton vydá v květnu nové studiové album

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Legendární britský zpěvák, kytarista a skladatel Eric Clapton, který se veřejnosti vryl do paměti například srdceryvnou baladou Tears In Heaven či hity Layla a Change The World, již v druhé polovině května potěší fanoušky další studiovou deskou. Kolekce nových písní, které si sám napsal, vyjde již dvacátý květnový den pod názvem I Still Do.

Claptonovo třiadvacáté studiové album vzniklo ve spojení s legendárním producentem Glynem Johnsem, který v minulosti produkovat i alba The Eagles, The Rolling Stones, Led Zeppelin nebo The Who. Samozřejmě ale již spolupracoval i s Claptonem - před čtyřmi dekádami stál u zrodu jeho veleúspěšné desky Slowhand, která jen v Americe tehdy dosáhla na trojnásobnou platinu!

"Tohle byla dlouhá a opožděná příležitost opětovně spolupracovat s Glynem Johnsem, a jen tak mimochodem i čtyřicáté výročí od natáčení desky 'Showhand'," dodává na adresu novinky sám Clapton, který pro ni napsal celkem dvanáct písní. Titul I Still Do bude pro posluchače ke koupi digitálně, na CD a samozřejmě nebude chybět ani verze na vinylu!

Zajímavý bude nejen obsah alba, ale i vzhled obalu, kde najdeme kresbu Erica Claptona. O tu se postaral Sir Peter Blake, který je autorem i mnoha obalů dnes již legendárních alb. Postaral se například o design desky  Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band od The Beatles, alba Stanley Road od Paula Wellera nebo navrhl obal charitativního vánočního singlu Do They Know It’s Christmas? Již tyto informace naznačují, že v případě nové desky Erica Claptona půjde o další letošní hudební skvost...

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Umělci: Eric Clapton

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!