Marina and The Diamonds zahraje v Praze již ve středu

Marina and The Diamonds zahraje v Praze již ve středu

Sdílej:Sdílet na FBTweetnoutS  Ohodnoť


Na Prahu se ve středu 2. března chystá jeden z hodně očekávaných koncertů tohoto roku. V našem hlavním městě vystoupí velšská zpěvačka Marina and The Diamonds.

Dcera Velšanky a Řeka se hudbě intenzivně věnuje už od útlého mládí. Účinkovala v pěveckých souborech, studovala hudbu na University of East London a před tím, než se rozhodla věnovat vlastní tvorbě, prošla řadou konkurzů. Inspirována příkladem amerického umělce Daniela Johnstona se brzy naučila skládat, hrát na klavír, produkovat a nahrávat si demosnímky. Své debutové EP v DIY stylu vydala v roce 2007 na svém Myspace profilu.

Zlom v kariéře této talentované hudebnice přišel v roce 2009, kdy skončila druhá v prestižním výběru hudebních talentů BBC Sound of 2010. O rok později vtrhla jako velká voda na britskou hudební scénu s debutovou studiovkou The Family Jewels, která se vyšplhala na 5. místo britského žebříčku. Její druhá deska Electra Heart z roku 2012 sáhla dokonce na samotný vrchol UK Albums Chart.

Třetí nahrávka Froot vyšla v březnu minulého roku a zaznamenala kromě velkého úspěchu na americkém trhu (8. místo v Billboard 200) také nejlepší hodnocení od hudebních kritiků. Marina na nové desce spojuje současný pop s alternativnějšími zvuky a aranžemi a dává více prostor svému výjimečnému hlasu. Sama napsala všech dvanáct skladeb a album také produkovala ve spolupráci s Davidem Kostenem. Na rozdíl od předešlých nahrávek jsou všechny písně natočené živou kapelou.

A právě tuto desku přijede Marina představit i do Prahy v rámci Neon Nature Tour. Její koncert se pro velký zájem přestěhoval z LMB do Malé sportovní haly. Poslední lístky na její show seženete za jednotnou cenu 880 Kč v předprodeji sítě Ticketpro.

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout

 

Další hudební novinky

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!