XVIII. Svatováclavské slavnosti v Napajedlích

XVIII. Svatováclavské slavnosti v Napajedlích

Adresa:

Napajedla

Termín: 30.9.2017
Vstupné:

zdarma

30září sobota 08:00

Žánr: festivalypro dětizdarma


Klub kultury Napajedla a Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka Napajedla vás srdečně zvou na další ročník Svatováclavských slavností, které bude letos provázet téma „Síla rodiny“. Můžete se těšit na bohatý celodenní program pro děti i dospělé.

Na Masarykově náměstí si od 8 hodin nakoupíte na Farmářském a řemeslném trhu, ke kterému bude od 13 hodin vyhrávat dobová muzika Bohemian Bards. Otevřou se také památky, a to Muzeum Napajedla a expozice Příroda ukrytá v depozitářích v 9, kostel sv. Bartoloměje ve 12 a věž radnice ve 13 hodin.

Hřebčín Napajedla už tradičně v tento den pořádá od 11 hodin Den otevřených dveří s programem, na který vás z centra města přiveze motovláček. Ani letos nebudou v parku Na Kapli chybět od 14 hodin středověká zastavení a hry pro děti, jízda na ponících či dobová střelnice Skupiny historického šermu Gard.

Od 11 hodin bude také možnost využít okružní plavby lodí Morava. Historický program, v režii Divadelního souboru Zdeňka Štěpánka, zahájí v 10 hodin na kostelních schodech Jarmarečné hrátky s pouličním hraním a tančením místních i hostujících skupin. Všechna vystoupení se ponesou v duchu letošního tématu slavností: „Síla rodiny“. Na Jarmarečné hrátky naváže uvítání knížete Václava, kde zazní zdravice zástupce města a v 11 hodin se uskuteční kostýmovaná mše s dobovými zpěvy v kostele sv.

Bartoloměje, obětovaná za rodiny. Dobový program bude pokračovat od 16 hodin na nádvoří Nového Kláštera, kde vystoupí známé i nové šermířské, kejklířské i taneční skupiny s programem pro celé rodiny. Na odpolední program naváže v 19 hodin tradiční pochodňový průvod městem se zastávkou na kostelních schodech, kde zazní zdravice lidu a městu od starostky města, kněze místní farnosti a knížete Václava.

Poté se průvod v čele s knížetem přesune zpět na nádvoří Nového Kláštera, kde je od 20 hodin připravena další část historického programu, který bude tradičně zakončen ohňovou show. Letos se tedy můžete těšit například na vystoupení krasojezdkyně Vendulky Šponarové, tanečnic Perchty von Bladen, kejklíře Dva v kruhu, praporovou show Monadrie Polygamicy, šermíře ze skupiny Adorea, tanečníky z Porty Temporis, módní přehlídku historických kostýmů, vystoupení Zlínské šermířské společnosti či ohňovou show v podání Fuerza Del Fuego. Vstupné je zdarma Vhodné pro děti

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Zlínský kraj Akce v obci Napajedla

Podobné akce

Ubytování v okolí akce XVIII. Svatováclavské...

Ranč Kostelany Kostelany (9.7 km)

Hotel U Skanzenu Velehrad (10.7 km)