Poetický večer v galerii Kaple během Meziříčské muzejní noci s aktéry skupiny Vítrholc a komentovaná prohlídka výstavy s Františkem Kowolowským

Galerie Kaple byla původně kaplí ženské věznice a v návaznosti na právě probíhající výstavu Františka Kowolowského, která se o tento fakt opírá, se zde představí projekt nesoucí název „Amnestie poezie“.

Výstavu Teritorium 199 ve 21 hodin obzvláštní umělci z okruhu hudebně poetického seskupení Vítrholc, které vydalo již devět almanachů Vítrholc. Jedná se o sdružení hudebníků, básníků a performerů vystupujících s uceleným programem autorské poezie. Pro jejich básně je typické, že vycházejí z drsného prostředí žití a jsou psány volným veršem.

Nesnaží se o žádné zbytečné „umělkování“, tudíž se jedná o jedinečný projekt v České republice, který se nevyhýbá ani mírným vulgarismům. Jedná se o autentickou poezii přímočaře popisující život a realitu skutečnosti.

Jeden ze zakladatelů projektu Vítrholc a provozovatel webové stránky „Nedělní chvilka poezie. CZ“ Karel Škrabal, se zabývá žurnalistikou (Český deník, Lidové noviny, TV Nova, MF Dnes) a nyní působí v České televizi jako zástupce šéfredaktora regionálního zpravodajství. Vydal pět básnických sbírek, poslední s názvem Rádio Vítrholc vyšla v roce 2014. Témata jeho poezie jsou rozmanitá, od rozdílu mezi pražskou a brněnskou identitou, přes kopanou, mezilidské vztahy až po současnou politickou situaci.

Dále svou tvorbu představí básník, hudebník a novinář Dalibor Maňas, který donedávna pracoval v Mladé frontě DNES, jako editor webu brno.idnes.cz. Mimo jiné publikoval do samizdatových časopisů, časopisu Host, Reflexu, Lidových novin, Rock and Pop, Živel, Tvar a v řadě brněnských deníků. Externě pracoval také v brněnské redakci České televize jako dramaturg kulturních pořadů.

Svou poezii představí také básník a hudební Libor Poznámka Pospíšil i Bořek Mezník. O „tiché“ industriální pasáže plujících zvuků se postará Pavel Pohořelský, který je otcem legendární ho novojičínského projektu Valerians Future.

V galerii Kaple nebude také chybět samotný autor výstavy František Kowolowski. Nejvýznamnější současný český performer a tvůrce temporárních instalací návštěvníky provede výstavou ve 20 hodin a představí projekce záznamů svých dosavadních akcí a performancí.

 Více informací na stránkách mmn.kzvalmez.cz a www.kzvalmez.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Poetický večer v galerii Kaple během Meziříčské muzejní noci s aktéry skupiny Vítrholc a komentovaná prohlídka výstavy s Františkem Kowolowským

Hotel Ondráš   Zlín

Hotel Vega   Luhačovice

Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.