Dobré dílo / Staroříšské tisky Josefa Floriana a umělci, kteří se na jejich výtvarné podobě podíleli

Dobré dílo / Staroříšské tisky Josefa Floriana a umělci, kteří se na jejich výtvarné podobě podíleli

Termín: 10.9.2020 18.10.2020

10zář - 18říj celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění kniha literatura vysočina morava podzimní výstavy


Výstava chce komorní formou vzdát hold Josefu Florianovi, který se svým jasnozřivým a nekompromisním vydavatelským činem stal úhelným kamenem moderní české knižní kultury.

Expozice poskytne krátký vhled do díla kmenových spolupracovníků, podílejících se na výtvarné podobě svazků Studií, Nova et Vetera, Dobrého díla i Archů. Díky zápůjčkám z veřejných sbírek i od soukromých sběratelů budou vybrané tisky konfrontovány s volnou tvorbou umělců, podílejících se na budování hory studia, která byla Josefu Florianovi živou metaforou poznání a naplnění duchovní podstaty života.  V průběhu více než čtyř desetiletí se mezi výtvarnými umělci objevili tvůrci zvučných jmen, ale i začínající neprofesionální umělci, které strhlo Florianovo zaujetí pro krásnou knihu propojující v dokonalém provedení slovo a obraz: František Bílek, Bohuslav Reynek, Josef Čapek, Vlastislav Hofman, Georges Rouault, Willi Wessel, Otto Coester, Albert Schamoni, Michael, Methoděj, Josef a Marie Florianovi...a další).

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dobré dílo /...

Zámek ÚsobíZbilidy (14.7 km)

U ProkopůŘásná (24.5 km)

Resort Svatá KateřinaKaliště (26.8 km)