Bitva Budyně

Budyně nad Ohří

13.8.2016

120, děti 60, rodinné 280

Další vstupenky

Bitva Budyně

Hurá na Budyni, 13. srpna 2016! Letos už pošesté se změní hrad v Budyni nad Ohří v místo bojů mezi Švýcary a Burgunďany, jak je kronikáři zaznamenali v kronikách konce 15. století. Tentokrát si povíme příběh kastelána Jana z Vaumarcus, který na počátku Burgundských válek držel hrad na území mezi oběma znepřátelenými stranami.

Pan Jan si chtěl ušetřit obléhání a škody na svém hrádku a tak by se rád přidal rovnou k vítězi. Jak ale poznat, kdo to bude?!? Zatímco váhá, pod hradem se střídají Švýcaři a Burgunďané a pan Jan z toho má opravdu těžkou hlavu …

Těžkou volbu bude mít i divák, protože na hradě bude k vidění vojenský tábor s kuchyní, dobře vybavená zbrojnice, ukázky výcviku Švýcarské pěchoty, střelby z ručních zbraní, burgundská šlechta v hedvábném brokátu tančí dvorské tance za doprovodu fléten a loutny, zatímco na nádvoří pro lid prostý vyhrávají hlavně dudy, píšťaly a buben.

Pro děti je přichystána stezka dovedností s využitím dobových rekvizit a chybět nebude ani pestré tržiště. Podrobnosti najdete na stránce akce www.bitva-budyne.cz, ale už nyní si můžete rezervovat čas v sobotu 13. srpna 2016. Program začíná v 10 h., bitvu v příkopu můžete shlédnout od 16. h.

Novinky můžete sledovat na naší FB: https://www.facebook.com/events/1710371995847578/ (stránka událostí) nebo https://www.facebook.com/Praporec-Rattenschwanz-104892576268537/ (stránka praporce) Kontakt: organizacni@rattenschwanz.cz

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Bitva Budyně

Hotel U Dvou medvídků   Chomutov

Hotel Vienna   Teplice

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.