Historie komiksu

Historie komiksu

Termín: 14.7.2021 31.7.2021
Vstupné:

20 Kč

14čvc - 31čvc celý den

Žánr: výstavykomiks historie zámek


Výstava Historie komiksu nabízí průřez historií českého komiksu od roku 1938, kdy začal vycházet nejslavnější český komiks Rychlé šípy. Kromě Rychlých šípů se věnuje i dalším fenoménům českého komiksu jako je Čtyřlístek nebo komiksové speciály časopisů ABC a Kometa. Výstava poukazuje na to, jak úspěšné české komiksy dokázaly ovlivnit několik generací a také náš společenský život.

Kromě samotných komiksů a komiksových časopisů jsou součástí výstavy například i originál dopisu Jaroslava Foglara, ve kterém udílí členství klubu Rychlých šípů, dále originální kresba prvního z kreslířů Rychlých šípů Jana Fischera nebo originální kresba ilustrátora Čtyřlístku Jaroslava Němečka. Expozici doplňují i v tehdejším Československu nedostupné americké komiksy ze sedmdesátých a osmdesátých let se Supermanem a Batmanem.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Ústecký kraj Akce v obci Klášterec nad Ohří

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Historie komiksu

Penzion BettyKlášterec nad Ohří (4.6 km)

Hotel SplitKadaĹ (6.1 km)

Penzion U Karla IV.KadaĹ (6.8 km)