Táto namaluj mi vojáčka

Táto namaluj mi vojáčka

Adresa:

Děčín, Tř. Čs. mládeže 1/31

Termín: 14.5.2021 30.9.2021
Vstupné:

plné 40 Kč, snížené 20 Kč

14kvě - 30zář celý den

Žánr: výstavyilustrace historie muzeum Děčín


Táto, namaluj mi vojáčka. Snad každý kluk někdy vysloví tohle přání. A už od starověku jsme s tím, my tátové, měli problém. Ve starověkém Egyptě tátové museli z reliéfů tesaných do kamene obkreslovat faraona na bojovém voze, v Persii z glazovaných cihel v Súsách osobní gardu Nesmrtelných krále Dareia, v Řecku z vázy hoplíty, v Římě z Trajánova sloupu legionáře.

Oč lehčí to máme dnes. Nejen díky panu Gutenbergovi, ale i díky mnoha ilustrátorům, kteří se, na rozdíl od nás obyčejných tatínků, věnovali obrázkům s vojáčky na profesionální úrovni. A nebyli to jen muži, ale i řada žen počínaje snad královnou Matildou (Tapisérie z Bayeux) a konče Lilian Funcken nebo Christou Hook (ostatní dámy ilustrátorky nám jistě prominou). Pojďme si tedy projít výstavu zaměřenou na vojáky, a jejich úžasné ilustrátory.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Táto namaluj mi...

Hostel DěčínDěčín (104 metrů)

Hostel Děčín Na SkĹ™ivánceDěčín (110 metrů)

Apartmány TrĹľnĂ­ 110/17Děčín (279 metrů)