Fotograf Rudolf Jenatschke

Fotograf Rudolf Jenatschke

Termín: 2.6.2020 14.3.2021
Vstupné:

50/30 Kč

2čer - 14bře celý den

Žánr: výstavy


Výstava představující unikátní fotografie neštěmického rodáka, katechety a fotografa Rudolfa Jenatschkeho vzniklé mezi léty 1914 a 1945, která bude doplněná o autentické předměty a dobové fotoaparáty.

Rudolf Jenatschke studoval biskupské gymnázium v Bohosudově. Po studiu se stal novicem v klášteře Osek. Následoval kněžský seminář v Litoměřicích. Nejprve působil jako kaplan v Krásné Lípě a později jako katecheta v Ústí nad Labem. Začal fotografovat už na začátku 20. stol. Člen ústeckého spolku amatérských fotografů. Věnoval se především krajinářské fotografii a byl nadšeným turistou. V roce 1914 vydal knihu fotografií hradu Střekova („Der Schreckenstein die Perle des Elbetales“). Jeho fotografie jsou součástí většiny historických publikací do roku 1945. Dlouholetý přítel Franze Josefa Umlaufta. Velká část jeho fotografií se zachovala a jsou součástí kolekce skleněných desek, která slouží jako pomocný materiál v podsbírce fotografie.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Ústí nad Labem Akce v obci Ústí nad Labem

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Fotograf Rudolf...

Restaurace VětrušeÚstí nad Labem (731 metrů)

Ubytování DomaTisá (13.8 km)

Wellness Hotel Zlatá LípaDěčín (18 km)