Bramborovou válku připomenou na zámku Veltrusy-Ostrov

Veltrusy, Ostrov 59

17.9.2016

dospělí 100 Kč, děti do 15 let 50 Kč

Další vstupenky

Bramborovou válku připomenou na zámku Veltrusy-Ostrov

Slyšeli jste někdy o válce bramborové? Pokud ne, tak v sobotu 17. září budete mít možnost se s touto historickou událostí seznámit v areálu chotkovského zámku ve Veltrusích. Rekonstrukce bitvy rozhodně chybět nebude.

V okolí Chrámu obránců vlasti a přátel zahrad a venkova, který naleznete v parku nedaleko zámku, si připomeneme málo známý vojenský konflikt z doby konce vlády císařovny Marie Terezie.

Místo pro tuto akci není zvoleno náhodně, neboť právě ve Veltrusích měl v průběhu války svůj hlavní stan vrchní velitel rakouské armády, generál Ernst Gideon Laudon. Chrám obránců vlasti a přátel zahrad a venkova je zasvěcen právě vítězům této války, císaři Josefu II. a generálům Laudonovi a Lacymu. Těšit se můžete na komentovanou prohlídku tohoto pavilonu.

Prohlédnout si budete moci také tábor pruské i rakouské armády. Návštěvníci se dozvědí něco o této krátké a podivné válce i o historii brambor, které se právě tehdy začaly v naší zemi pěstovat, a uvidí příjezd generála Laudona. Vyvrcholením programu bude ukázka bojového střetu obou armád.

Pro děti je připraveno vystoupení divadla Kozlík i bramborové hry. Tržiště a občerstvení, zejména dobroty z brambor, jsou samozřejmostí.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Bramborovou válku připomenou na zámku Veltrusy-Ostrov

Amber Hotel Konopiště   Benešov u Prahy

Hotel Pošta   Benešov

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.