Bramborovou válku připomenou na zámku Veltrusy-Ostrov

Bramborovou válku připomenou na zámku Veltrusy-Ostrov

Adresa:

Veltrusy, Ostrov 59

Termín: 17.9.2016
Vstupné:

dospělí 100 Kč, děti do 15 let 50 Kč

17září sobota 10:00

Žánr: ostatní akcepro děti


Slyšeli jste někdy o válce bramborové? Pokud ne, tak v sobotu 17. září budete mít možnost se s touto historickou událostí seznámit v areálu chotkovského zámku ve Veltrusích. Rekonstrukce bitvy rozhodně chybět nebude.

V okolí Chrámu obránců vlasti a přátel zahrad a venkova, který naleznete v parku nedaleko zámku, si připomeneme málo známý vojenský konflikt z doby konce vlády císařovny Marie Terezie.

Místo pro tuto akci není zvoleno náhodně, neboť právě ve Veltrusích měl v průběhu války svůj hlavní stan vrchní velitel rakouské armády, generál Ernst Gideon Laudon. Chrám obránců vlasti a přátel zahrad a venkova je zasvěcen právě vítězům této války, císaři Josefu II. a generálům Laudonovi a Lacymu. Těšit se můžete na komentovanou prohlídku tohoto pavilonu.

Prohlédnout si budete moci také tábor pruské i rakouské armády. Návštěvníci se dozvědí něco o této krátké a podivné válce i o historii brambor, které se právě tehdy začaly v naší zemi pěstovat, a uvidí příjezd generála Laudona. Vyvrcholením programu bude ukázka bojového střetu obou armád.

Pro děti je připraveno vystoupení divadla Kozlík i bramborové hry. Tržiště a občerstvení, zejména dobroty z brambor, jsou samozřejmostí.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Bramborovou válku...

Marina Vltava - Areál Nelahozeves Nelahozeves (2.9 km)

Hotel Amálka Straškov-Vodochody (10.6 km)

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Café Louvre Café Louvre Praha 1 (22.7 km)