Benefiční divadelní festival v Roudnici nad Labem

Třetí ročník studentského benefičního divadelního festivalu OLDstars on the Roud proběhne o víkendu 8.-10. července 2016 v Roudnici nad Labem. Hrát se bude v tajemných sklepeních, barokní aule, gotickém ambitu i pod širým nebem. Výtěžek ze vstupného tradičně poputuje ve prospěch památky.

Do rozlehlého areálu bývalého augustiánského kláštera přivezou pražští studenti, sdružení v umělecké skupině OLDstars, na dvacítku svých divadelních inscenací nejrůznějších žánrů. U příležitosti 400. výročí úmrtí alžbětinského velikána letošní ročník festivalu vyvrcholí unikátním jediným uvedením open-air inscenace Shakespearovy hry Mackbeth.  

Diváci mohou svůj zážitek ze studentského divadelního festivalu zintenzivnit využitím možností ubytovat se na víkend ve stanovém městečku uprostřed zahrady působivého historického kláštera. K dispozici bude klášterní čajovna, která byla za výtěžek z minulých ročníků festivalu zrekonstruována.

Mezi uvedenými tituly bude například psychologické drama Pelikán Augusta Strindberga, autorské inscenace Noční či Torpédo pro tebe (které mimo jiné slavilo úspěch na Divadelní třísce), Poslední oheň německé dramatičky Dey Loher, severská současná hra na motivy skutečné události Norway.today nebo scénická báseň Psychóza 4:48. Absurdní dramatika nalezne zastoupení ve Striptýzu na širém moři Slawomira Mrožka a chybět nebude ani ruská klasika Revizor, Kunderovi Majitelé klíčů, irský Osiřelý západ a další.

Kompletní program lze nalézt na www.oldstars.cz.

OLDstars z.s. je nezávislá umělecká skupina, tvořena studenty pražských středních a vysokých uměleckých škol. Již více než deset let ve svých klubových sklepních prostorech HarOLD a H2O inscenuje nejrůznější texty české i světové dramatiky, pořádá scénická čtení, divadelní happeningy a koncerty, organizuje divadelní festival v Divadle v Celetné. Na Vltavě v roce 2014 provozovala kulturní plavidlo BarOnLoď.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Benefiční divadelní festival v Roudnici nad Labem

Amber Hotel Vavřinec   Roudnice nad Labem

Hotel Koruna   Roudnice nad Labem

Divadla - Středočeský kraj Akce v obci Roudnice nad Labem

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.