Městské Tylovo divadlo, Kutná Hora

Městské Tylovo divadlo

Kutná Hora, Masarykova 128

Není tu akce, kterou Městské Tylovo divadlo pořádá? Přidej ji

Budova divadla je spjata s významnou postavou českého divadla a národního obrození a kutnohorského rodáka Josefa Kajetána Tyla. J. K.Tyla

Tyl první formuloval veřejně myšlenku na vybudování samostatného divadla v Kutné Hoře pro tehdejší ochotnický spolek Tyl, který byl v Kutné Hoře a jehož byl Tyl sám členem. Jeho myšlenka dostala konkrétní podobu v roce 1931, kdy byůa na základě projektů kutnohorských architektů ing. Rudolfa Hraby a jeho bratra ing. Josefa Hraby zahájena stavba divadla. Slavnostní otevření divadla se konalo pouhých 25 měsíců po zahájení stavby – 12.listopadu 1933.

Divadlo má charakter moderní funkcionalistické budovy. Kromě hlavního sálu má i menší sál – tzv. bývalou Loutkovou scénu, která byla v minulosti využívána místním loutkářským souborem. V roce 2015 proběhla její rozsáhlá rekonstrukce a z Loutkové scény se stala scéna Malá, která má kapacitu 95 míst.

Programovou náplní divadla je organizace kulturně společenského života ve městě v návaznosti na prostory budovy divadla – realizují se zde vystoupení profesionálních, ale i amatérských scén, koncerty, taneční pořady pro děti i dospělé, pořádání cyklických programů, přehlídek, soutěží, festivalů, příležitostných programů, pronájmů. 

Foto: Ondřej Kořínek, CC BY-SA 3.0Městské Tylovo divadlo a okolí - aktuální program a vstupenky

Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknoutMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Městské Tylovo divadlo: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!