Galerie arto.to v Uhelném mlýně v areálu bývalých šroubáren v Libčicích nad Vltavou zahájí v pátek 26. 1. 2024 první výstavu letošního cyklu zabývajícího se tématem Vztahy. Výstava představí multimediální práce nejmladší generace českých umělkyň a umělců; všichni vystavující aktuálně studují v ateliéru Intermédií 1 pod vedením Mileny Dopitové na pražské Akademii výtvarných umění.

Soubor pro výstavu vznikl z větší části během roku 2023 na základě lakonického klauzurního zadání: Rodokmen. Přestože téma odkazuje spíše k rešerši v rodinném původu, ukázalo se, že studenti měli potřebu téma zpracovat jinak a naprosto osobně. Nejmladší umělecká generace (nejstarší z vystavených autorů je ročník 1995 a nejmladší 2002) nejen že se nebojí o těžkých osobních tématech mluvit, ale dokonce má potřebu se k nim vyjadřovat. Jedná se o témata, která jsou dodnes alespoň částečně tabuizovaná, přestože v posledních letech můžeme vidět, že právě mladá generace, chce o těžkých tématech, často vázaných na osobní identitu, veřejně hovořit. Všechna díla se určitým způsobem dotýkají tématu rodinných vztahů. 

PROVOZ A OTEVÍRACÍ DOBA GALERIE
Změna v otevírací době: návštěvu galerie od středy do pátku je třeba rezervovat předem zakoupením vstupenek v předprodejní síti GoOut nebo po předchozí rezervaci na e-mailové adrese:
arto@arto.to. Neohlášeným návštěvníkům nemůžeme v současné době zaručit přístup po celou otevírací dobu. Program pro školní a další skupiny je evidován přes objednávky e-mailem.

Víkendová otevírací doba je od 14 do 18 hodin.

Doprovodný program:

17. 2. 2024 v 15 hodin – komentovaná prohlídka s umělci a kurátorkou

9. 3. 2024 v 15 hodin – křest katalogu

6. 4. 2024 v 15 hodin – víkendová rodinná dílna pro seniory a rodiny s dětmi

13. 4. 2024 v 15 hodin – komentovaná prohlídka s umělci a kurátorkou, derniéra výstavy

Galerie a muzea - Středočeský kraj Akce v obci Libčice nad Vltavou

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Sdílená blízkost

Ubytování u OkořeHolubice (7.6 km)

Vila LannaPraha (10.9 km)

Výstaviště HolešovicePraha (11.2 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Katedrála sv. Víta Katedrála sv. Víta Praha 1 (12 km)
Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (12.1 km)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (12.9 km)