Hlas zvonů do srdcí v nás - Muzeum berounské keramiky

Hlas zvonů do srdcí v nás - Muzeum berounské keramiky

Adresa:

Beroun, Zámečnická 14

Termín: 6.5.2021 20.6.2021

6kvě - 20čer celý den

Žánr: výstavyvernisáž řemesla muzeum berounské keramiky


Zvonařskou dílnu v Brodku u Přerova založili v roce 1950 manželé Josef a Laetitia Dytrychovi. Jejich dílna poskytla kostelům na našem území stovky zvonů, které v nich chyběly po válečných rekvizicích. Jedná se o jednoho z největších výrobců zvonů v Evropě. Zvony Dytrychů znějí například v americkém Texasu, Austrálii nebo japonské Hirošimě. Firmu dnes vede představitelka již třetí generace paní Leticie Vránová - Dytrychová. Její zvony dnes najdete nejen v sakrálních stavbách, ale i v civilních objektech, jakými jsou soukromá sídla, významné budovy, úřady, hotely, kluby, hasičské zbrojnice anebo školy. Těžištěm práce zůstává výroba zvonů všech velikostí, zvonových souborů a zvonkoher, včetně kompletní dodávky technického a elektronického vybavení, dopravy a instalace. Nedílnou součástí produkce se ale stala i druhotná technologie přesného lití. Touto metodou firma zhotovuje miniatury významných zvonů, budov a dalších předmětů k nejrůznějším příležitostem. Všechny výrobky jsou výtvarnými i hudebními originály, bohatost výzdoby, velikost a ladění zvonů jsou předmětem individuálního přání zákazníka. V roce 2014 převzala státní vyznamenání za zásluhy o stát v oblasti hospodářské a pokračuje a rozvíjí tradici zvonařského umění rodu Dytrychů, která vloni oslavila své 70 výročí.

Výstava bude k vidění od 6. Května. Vernisáž výstavy proběhne v závislosti na epidemiologické situaci 12. června, kdy by se v Berouně měly konat Hrnčířské a řemeslné trhy Beroun.

Otevírací doba a vstupné

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Beroun Akce v obci Beroun

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Hlas zvonů do srdcí v...

Hotel U konÄ›Beroun (103 metrů)

Hotel AnnaBeroun (146 metrů)

Family hotel MaximBeroun (158 metrů)