Otevření expozic ve Zruči nad Sázavou

Otevření expozic ve Zruči nad Sázavou

Termín: 11.5.2020

Žánr: ostatní akcepro dětiprohlídka


Město Zruč nad Sázavou a odbor kultury, školství a sportu vás zve do 11. 5. 2020 na otevření expozic. Bude zde pro vás připravena Kolowratská věž, která kdysi sloužila jako hláska hradní stráže, nyní v každém patře nabízí interaktivní hru pro děti a zábavným způsobem seznamuje malé i velké návštěvníky s její historií. Příběh řeky Sázavy - námětem této interaktivní expozice je seznámení se zaniklými řemesly na vodě – vorař, pradlena, ledař, hamerník…

Každá postava vám také o sobě něco sama poví Také se můžete podívat na 10minutový film od usídlení prvního člověka u řeky až po rekreační využití řeky v dnešní době.  Stezka rytíře Miloty se vine v zámeckém příkopu okolo zámku, je stylizovaná do doby středověku v duchu výchovy mladých rytířů a Vodácké muzeum, které je umístěno v areálu Zručského dvora, jen pár kroků od zámku. Je zde připravena interaktivní prohlídka historických, ale i nejmodernějších lodí a kajaků. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Otevření expozic ve...

Zámek ČechticePravonín (13.9 km)

Usedlost NouzovZásmuky (20.4 km)

StromhouseVlkančice (22.5 km)