Výstava vítězných a dalších vybraných fotografií a videí z loňského ročníku soutěže CZECH PRESS PHOTO.

Výstava v GFD Příbram je reprízou expozice na Staroměstské radnici (prosinec 2018 - leden 2019). Představí 444 fotografií a několik videí od více než 100 autorů.

Czech Press Photo je prestižní fotografická soutěž s více než dvacetiletou tradicí, která každoročně prostřednictvím nejlepších fotografií a dokumentárních filmů mapuje nejvýznamnější události uplynulého roku v mnoha oblastech života – od zpravodajských aktualit přes umění, každodenní život až po přírodu a sport. Soutěž (a následná výstava) dává možnost zveřejnit i takové fotografie, které z nejrůznějších důvodů nenašly v médiích uplatnění.

Mezinárodní porota hodnotila v roce 2018 práce 430 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 6 456 fotografií. Videosekce se zúčastnilo 26 autorů celkovým počtem 41 videí. 

Výstava Czech Press Photo 2018 ukáže nejen snímek vítěze hlavní ceny „Fotografie roku“, ale také práce těch, kdo uspěli v jednotlivých kategoriích a další vybrané neoceněné fotografie.

Celkově se soutěžilo v osmi různých foto a třech video kategoriích. Soutěžit mohl každý, kdo má trvalé bydliště v Česku nebo na Slovensku. A to jak vydavatelé, agentury, odborné školy, tak i volní fotografové.

Největší pozornost zpravidla přitahují tradiční kategorie, jako jsou například Aktualita, Každodenní život, Sport či Příroda, věda a životní prostředí.

Výstava bude otevřena denně kromě pondělí od 9:00 do 17:00 hodin.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Czech Press Photo 2018

Hotel Belvedere Příbram VII (1 114 metrů)

Hotel Hájek (dříve Asia) Příbram (2 km)