Memoarium Loci // Martin Vlček

Memoarium Loci // Martin Vlček

Adresa:

Praha 9, Kolbenova 923/34a

Termín: 27.2.2018 11.3.2018
Vstupné:

dobrovolné

27úno - 11bře celý den

Žánr: výstavy


The White Room srdečně zve na vernisáž výstavy MEMOARIUM LOCI A/B Martin Vlček 27.2. - 27.3. 2018 ** Memoarium Loci A, je fází přenosu místa opuštěné textilní továrny formou performativních intervencí. vernisáž 27.2. 2018 v 18:00 hod

Zahájení proběhne souběžně s výstavou Reality Testing// Andrej Ševčík & Andrea Uváčiková v prostoru Pragovka Gallery. 18:30 Performance Martina Vlčka v The White Room 19:00 Kafe Pragovka: Křest knihy M. Sosoi: DIVÁ BÁRO / hosté: Kill The Dandies! Memoarium Loci B pak metaforicky přenese téma domova, bytu. vernisáž 11.3. 2018 v 18:00 hod ** Martin Vlček je absolventem kulturologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, Ateliéru Nových Médií na ZUČ v Plzni a Divadelní fakulty AMU v Praze.

Ve své práci se zabývá mentalitou prostoru, jeho osobní historií, zkoumá prostředky, které se používají v současné konceptuální a teoretické tvorbě. Vlček dlouhodobě pracuje s přesahy scénografie, instalace, site-specific a umně se chytá marginálních prvků či okamžiků, které běžnému divákovi často unikají. Od roku 2008 se Vlček ve své práci věnuje především tématu člověk-místo-paměť. Jsou místa a budovy, které mizí z map, nebo jsou opuštěná. Vstoupíme-li do nich, nejsou nikdy stejná, mění se a stejně tak i my.

Pro výstavu v The White Room si připravil několik zástupců, ke kterým má silný vztah. Zážitek s plnou autenticitou v určitém prostoru je sice nepřenositelný a nezdokumentovatelný, pokouší se jej ale i přesto přeměnit v hmotný artefakt, portrét a do jisté míry i autoportrét. výstava bude poněkud netradičně rozdělena na dva vzájemně propojené celky se dvěma rovnocennými vernisážemi; celkový dojem vznikne v mysli diváka po navštívení obou vernisáží.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 9 Akce v MČ Praha 9

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Memoarium Loci // Martin...

Clarion Congress Hotel Prague Prague 9 - Vysočany (689 metrů)

Hotel Pivovar Praha 9 (902 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (5.4 km)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (6.5 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (6.4 km)