Ladislav čepelák / Dveře k tvorbě neznámé

Ladislav čepelák / Dveře k tvorbě neznámé

Adresa:

Praha 1, Senovážné náměstí 8

Termín: 4.12.2017 31.1.2018
Vstupné:

0

4pro - 31led celý den

Žánr: výstavy


Výstava Dveře k tvorbě neznámé představuje Ladislava Čepeláka, jednoho z našich nejvýznamnějších grafiků druhé poloviny 20. století, prostřednictvím většiny doposud kompletně nevystavovaných cyklů, které vznikaly zejména v 90. letech.

Právě grafické cykly vystihují uspořádání Čepelákovy tvorby již od samých počátků, kdy na Akademii výtvarných umění v Praze, uchvácen Rembrandtovými lepty a grafickými pracemi předních českých umělců, poprvé pronikl ke grafické práci. Byl vždy fascinován světem kolem sebe, zadumaně pozoroval okolní realitu a náměty pak řadil do jednotlivých souborných cyklů.

Cesta ve sněhu, brázda v poli, kmen stromu či motýlí křídla mu byly objektem, jehož linii a strukturu spolu se světlem nekonečně varioval do svých grafik, kterých během života vyryl, vyleptal a vytiskl kolem tisíce. Tato výstava přináší unikátní soubor cyklů z posledního desetiletí Čepelákova života a představuje tak jeho vrcholnou tvorbu a zároveň symbiózu všeho, co se Čepelák za svůj život v grafické dílně naučil. Ke zhlédnutí se divákovi otevírají grafické cykly Karlův most, Výnos o Slovu, Dveře, Stíny a také jednotlivé volné listy. Emoce a myšlenky spojené s jednotlivými soubory doplňují také texty, které jsou od počátku jejich součástí. Diváka pak nutí kontemplovat a přibližují mu hluboký, expresivní význam, který v sobě Čepelákova tvorba bezpochyby nese.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Ladislav čepelák /...

Boscolo Carlo IV. Praha 1 (150 metrů)

ACE hostel Praha 1 (197 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (290 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (767 m)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (917 m)