Kino klub Zahrada: Chlapi nepláčou

Kino klub Zahrada: Chlapi nepláčou

Adresa:

Praha 11, Malenická 1784

Termín: 23.10.2017
Vstupné:

100/90 Kč

23říjen pondělí 19:00

Žánr: filmprojekce


Bosna a Hercegovina/Slovinsko/Chorvatsko/Německo, 2017, česká premiéra 5. září 2017, Režie: Alen Drljevic, 98 minut, v původním znění s českými titulky, Ocenění: Zvláštní cena poroty na letošním festivalu v Karlových Varech

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad válečných veteránů, zastupujících různé národnosti a etnika bývalé Jugoslávie, aby zde podstoupili společnou terapii. V atmosféře obrovského prázdného hotelu vyplouvají na povrch ty nejhlubší rány minulosti, zasazené rodinou či válečnou zkušeností.

Ať už byli účastníci přímými aktéry nebo pouze svědky válečných zločinů, které v 90. letech zvrásnily společný stát, jejich dozvuky žijí v jejich myslích dál a těžko lze od nich očekávat vzájemné souznění. Slovinský terapeut, který má skupinu na starosti, jen obtížně zvládá nebezpečně třaskavou směs, kterou může okamžitě zažehnout každé slovo vyřknuté bez rozmyslu nebo jen zdánlivě křivý pohled. Bosenský kandidát na Oscara za nejlepší cizojazyčný film se stal jedním z nejvýraznějších filmů soutěže 52. ročníku MFF Karlovy Vary a z festivalu si odvezl Velkou cenu poroty.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kino klub Zahrada:...

A.V. Pension Praha Praha 4 (907 metrů)

Hotel Globus Praha 4 (1 636 metrů)