Výstava děl aboriginského umělce Grega Weatherbyho

Praha 1, Dušní 15

1.11.2016 30.11.2016

zdarma

Další vstupenky

Výstava děl aboriginského umělce Grega Weatherbyho

Přijměte pozvánku do světa Grega Weatherbyho, umělce, který ve své tvorbě sugestivně vyobrazuje život původních obyvatel Austrálie, jejich náboženských rituálů a souznění s přírodou. Jeho dílo zahrnuje malování tečkami a šrafovací techniku. Mísí se v něm prastaré techniky a současná forma.

Greg Weatherby je jedním z nejvýraznějších australských domorodých umělců. Narodil se v roce 1942 a jeho domovem je Walbanga z dalekého jižního pobřeží Nového Jižního Walesu. Tento autor mistrně ovládá jemnou práci s tečkami a rovnými liniemi. Vytvořil si dokonalý styl ověnčený mnoha oceněními. Jeho vzory jsou detailně propracované a velmi složité.

Za použití působivých přírodních barev tento umělec skládá hold úžasné rozmanitosti Australské krajiny a živoucí tropické oblasti. V mnohých z jeho děl najdeme domorodé zvířecí příběhy, náboženská témata apod. Greg se nechává inspirovat svými sny a vizemi. Jeho malba vychází ze srdce a z reálného života. Umělec si prošel náročnou životní cestou. Po rozpadu rodiny strávil mimo jiné mnoho let v chlapeckých domovech a už od svých 13 let byl nucen pracovat, aby přežil. Vyrovnal se s tím po svém, a jak sám říká: „Vždycky to bylo ve mně, kreslit a malovat."

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

 • Divadlo Kalich

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kalich
  Praha 1, Jungmannova 9

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.