Výstava děl aboriginského umělce Grega Weatherbyho

Výstava děl aboriginského umělce Grega Weatherbyho

Adresa:

Praha 1, Dušní 15

Termín: 1.11.2016 30.11.2016
Vstupné:

zdarma

1lis - 30lis celý den

Žánr: výstavymalba


Přijměte pozvánku do světa Grega Weatherbyho, umělce, který ve své tvorbě sugestivně vyobrazuje život původních obyvatel Austrálie, jejich náboženských rituálů a souznění s přírodou. Jeho dílo zahrnuje malování tečkami a šrafovací techniku. Mísí se v něm prastaré techniky a současná forma.

Greg Weatherby je jedním z nejvýraznějších australských domorodých umělců. Narodil se v roce 1942 a jeho domovem je Walbanga z dalekého jižního pobřeží Nového Jižního Walesu. Tento autor mistrně ovládá jemnou práci s tečkami a rovnými liniemi. Vytvořil si dokonalý styl ověnčený mnoha oceněními. Jeho vzory jsou detailně propracované a velmi složité.

Za použití působivých přírodních barev tento umělec skládá hold úžasné rozmanitosti Australské krajiny a živoucí tropické oblasti. V mnohých z jeho děl najdeme domorodé zvířecí příběhy, náboženská témata apod. Greg se nechává inspirovat svými sny a vizemi. Jeho malba vychází ze srdce a z reálného života. Umělec si prošel náročnou životní cestou. Po rozpadu rodiny strávil mimo jiné mnoho let v chlapeckých domovech a už od svých 13 let byl nucen pracovat, aby přežil. Vyrovnal se s tím po svém, a jak sám říká: „Vždycky to bylo ve mně, kreslit a malovat."

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava děl...

Old Town Apartments - Prague Central Exclusive Praha 1 (72 metrů)

Apartmán Josefov Praha 1 (105 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (423 m)
Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (443 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (991 m)