Králova řeč

Králova řeč

Adresa:

Praha 8, Zenklova 34

Termín: 31.5.2018 (čtvrtek) další termíny
Vstupné:

350 – 390

31květen čtvrtek 19:00

Žánr: divadlo


Hra napsaná podle tajných deníků královského logopeda o síle rodící se z překonávání slabosti. Hra, která je předchůdkyní slavného stejnojmenného filmu, začala vznikat v osmdesátých letech minulého století na motivy vzpomínek svérázného „královského logopeda“ Lionela Logua.

Protože však nesměly na základě přísného zákazu Alžběty (Královny matky) autorovi během jejího života vydány Loguovy deníky dotýkající se jednoho z nejcitlivějších momentů moderních britských dějin, mohla být dokončena až po roce 2002, kdy zemřela.

V centru příběhu, který je založený na skutečných událostech stojí britský král, který právě nastoupil na trůn. Jeho problémy s koktáním, které stejně jako jeho nesmělost a psychická zranitelnost zásadně ohrožují budoucnost království, jenž se nachází se na prahu světové války a naléhavě potřebuje silnou a kvalitní osobnost ve svém čele. Seidlerova působivá a emotivně silná tragikomedie je skvělou hrou o překonávání vlastních slabostí, opravdovém vědomí odpovědnosti a zranitelném mužství. 

V režii Petra Kracika hrají: Martin Stránský, Dušan Sitek, Kateřina Macháčková, Ivan Jiřík, Simona Vrbická, Karel Vlček a další.

Další termíny akce

31.5.2018 19:00 (čtvrtek) Přidat do kalendáře
21.6.2018 19:00 (čtvrtek) Přidat do kalendáře
Divadla - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Králova řeč

A1 hotel Praha 8 (514 metrů)

Hotel Jeřábek Praha 8 (580 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (3.1 km)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (3.8 km)
Kavárna Kaaba Kavárna Kaaba Praha 2 (3.9 km)