Hra napsaná podle tajných deníků královského logopeda o síle rodící se z překonávání slabosti. Hra, která je předchůdkyní slavného stejnojmenného filmu, začala vznikat v osmdesátých letech minulého století na motivy vzpomínek svérázného „královského logopeda“ Lionela Logua.

Protože však nesměly na základě přísného zákazu Alžběty (Královny matky) autorovi během jejího života vydány Loguovy deníky dotýkající se jednoho z nejcitlivějších momentů moderních britských dějin, mohla být dokončena až po roce 2002, kdy zemřela.

V centru příběhu, který je založený na skutečných událostech stojí britský král, který právě nastoupil na trůn. Jeho problémy s koktáním, které stejně jako jeho nesmělost a psychická zranitelnost zásadně ohrožují budoucnost království, jenž se nachází se na prahu světové války a naléhavě potřebuje silnou a kvalitní osobnost ve svém čele. Seidlerova působivá a emotivně silná tragikomedie je skvělou hrou o překonávání vlastních slabostí, opravdovém vědomí odpovědnosti a zranitelném mužství. 

V režii Petra Kracika hrají: Martin Stránský, Dušan Sitek, Kateřina Macháčková, Ivan Jiřík, Simona Vrbická, Karel Vlček a další.

Další termíny akce

18.2.2020 19:00 (úterý) Přidat do kalendáře
29.2.2020 19:00 (sobota) Přidat do kalendáře
18.3.2020 19:00 (středa) Přidat do kalendáře
Divadla - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Králova řeč

Hotel Relax InnPraha (1 414 metrů)

Plus Prague HostelPraha (1 620 metrů)

Plaza Alta HotelPraha (1 663 metrů)