Útěky

Praha 7, Františka Křížka 36

5.6.2016

100 – 200

Koupit vstupenku

Další vstupenky na činohru

Útěky

Příběh mladé ženy, která se (opět) ocitla ve vězení. Málo místa, málo rozptýlení, hromada času. Kecy v kleci. Plány na útěk. Život venku vs. život uvnitř. Proč je ve vězení? a proč se v něm opakovaně ocitá?

Inscenace Útěky se inspiruje životem a dílem Albertine Sarrazinové, francouzské básnířky, zlodějky a prostitutky, která strávila ve vězeních či nápravných zařízeních pro mladistvé celkem osm let svého ani ne třicetiletého života. Ve svém prvním románu rozvedla na pěti stech stranách přes pětadvacet způsobů, jak utéct z vězení. Ani jeden z těchto útěků se neuskutečnil.

Co je hybnou silou, která nás žene kupředu? Jsme vůbec schopni rozlišit, kdy je náš pohyb motivován směrem k něčemu a kdy směrem od něčeho? Čím je definována ona hranice, která to odlišuje? Je-li pohyb absolutní hodnotou ve společnosti, jak se staví k pohybu v kruhu? A k pohybu na místě? Nebo je určující právě zdání pohybu, a o bodech A a B lze pomlčet? Ostatně, proč jsme přesvědčeni o tom, že v bodě B nalezneme něco lepšího, než je v bodě A?

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 7 Akce v okolí
  • RockOpera Praha

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    RockOpera Praha
    Praha 7, Komunardů 306/1

    Rock Opera Praha – První divadlo pro rockery Strhující rockový koncert... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.