Vinice na Kampě

Praha 1, Na Kampě

2.6.2016 5.6.2016

zdarma

Další vstupenky

Vinice na Kampě

Skvělá vína, chutné delikatesy, gelato Amato a živá hudba! Uvidíme se na Kampě! 

Pražská Kampa je již řadu let dějištěm mnoha vyhledávaných gastronomických akcí a letos poprvé přivítá také vyhlášené producenty českého a moravského vína. Ti na malebném náměstíčku u Karlova mostu představí bohatství svých vinných sklepů.

V termínu 2. – 5. června vždy od 10:00 do 21:30 nabídne více než 20 stánků vybraná vína českých a moravských vinařů a řadu pochoutek, jako jsou sýry, uzeniny a studené i teplé delikatesy české i mezinárodní kuchyně. Všichni vystavovatelé sdílí společné hodnoty, kterými jsou kvalita, tradiční postupy a důraz na čerstvost surovin. Návštěvníci budou mít příležitost se setkat a pohovořit přímo s producenty jednotlivých značek vín a dozvědět se více o českých vinařských tradicích.

Vinařství je již po staletí součástí naší historie. K jeho rozvoji přispěl také Karel IV., jehož 700. výročí narození letos slavíme, a proto je historické centrum Prahy jako místo konání této akce velmi příhodné. Návštěvníci se zde budou moci přesvědčit, že po několika staletích péče o vinice a předávání vinařské tradice je české a moravské víno právem zařazováno mezi světové špičky.

A protože k dobrému vínu a jídlu patří také hudba, ani ta zde nebude chybět. Bohatý program hudebních vystoupení v rytmu swingu, jazzu a s přispěním speciálního hosta z Francie – kapely Karpatt, dotvoří jedinečnou pohodovou atmosféru tohoto prvního červnového víkendu.

Slavnostního zahájení akce se ve čtvrtek 2. června v 10:30 ujme známý český herec Tomáš Matonoha.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.