Rootlessroot: Europium

Praha 7, Bubenské nábřeží 306/13

1.6.2016

250 – 350

Koupit vstupenku

Další vstupenky do divadla

Rootlessroot: Europium

Josef Fruček a Linda Kapetanea, představitelé známého mezinárodního souboru Rootlessroot, kladou v novém projektu současnou Evropu na vratký vor doprostřed bouře s otázkou: Pro co stojí žít, za co stojí zemřít? Ve velké scénické kompozici hledají odpověď na základní otázky nekompromisním tělesným způsobem, symbolicky a přitom fyzicky neústupně.

Evropské hodnoty – demokratickou vyspělost a humanismus už několik měsíců prověřují proudy uprchlíků na chatrných bárkách v Egejském a Středozemním moři. Tato situace zasáhla autory projektu Europium při zkoumání tématu „západní kultury, západního světa.“ Mýty, dějiny, vzdělanost, kultura – všechny ony hrdé pilíře hodnot evropské civilizace však rozechvěla nová realita, s níž je třeba se vyrovnat. Mezinárodně složený soubor ve velké scénické kompozici odpovídá na základní otázky existence nekompromisním tělesným způsobem, symbolicky a přitom fyzicky neústupně.

Rootlessroot se za deset let své existence prosadila na světové scéně svou neodbytně experimentální, fyzicky radikální a emocionálně naléhavou tvorbou. Pro její díla je typický chaotický, syrový pohyb a hrdinská tematika; autoři v inscenacích často reflektují aktuální společensko-politické dění. Jádro souboru tvoří Slovák Jozef Fruček a řecká tanečnice a choreografka Linda Kapetanea, kteří ale spolupracují s umělci z celého světa, včetně Česka a Slovenska. Významnou součástí jejich práce je výzkum a pedagogická činnost. Kromě mnoha ocenění, získala loni Fručekova choreografie Collective Loss of Memory hlavní cenu České taneční platformy.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Divadla - Praha 7 Akce v okolí
  • RockOpera Praha

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    RockOpera Praha
    Praha 7, Komunardů 306/1

    Rock Opera Praha – První divadlo pro rockery Strhující rockový koncert... zobrazit více


Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.