Svátek růžových vín na Pražském hradě

Praha 1, Staré zámecké schody 6/251

1.5.2016

Další vstupenky

Svátek růžových vín na Pražském hradě

Svátek růžových vín – volná degustace sta vzorků moravských a českých růžových vín od cca 30 vinařů a vinařských firem proběhne tradičně na 1. máje od 10 do 18 hodin pod širým nebem nejstarší pražské Svatováclavské vinice a v prostorách přilehlé Villy Richter na Pražském hradě.

Svátek růžových vín letos už poosmé pořádá Vinařský fond. Ochutnávka s fantastickým výhledem na starou Prahu každoročně přivítá přes 2000 milovníků moravských a českých rosé, kteří se rozhodli strávit sváteční den stylově ve společnosti svěžích a hravých růžových vín z moravských a českých vinic.

Převažovat budou mladá růžová vína zejména ročníku 2015, který se už během listopadových svatomartinských oslav ukázal jako ročník mimořádný. Mezi prezentovanými víny však najdeme i některá vína starší, jako je například letošní nejlepší růžové víno a jediné růžové v letošním Salonu vín, nebo držitele významných ocenění ze zahraničních soutěží. K vybraným vínům budou moci návštěvníci ochutnat kulinářské speciality sestavené mistry kuchyně Villy Richter tak, aby co nejlépe doplňovaly výběr vín.

Součástí vstupného v hodnotě sto padesáti korun bude 5 degustačních mincí a katalog prezentující vinařství a nabízená vína. Návštěvníci, kteří do Villy Richter přijdou v oblečení růžové barvy, získají degustační minci zdarma. Růžová vína jsou celosezonní záležitostí, ale v květnu a červnu zažívají opravdový vrchol.

Pro svou ovocnou chuť a vůni a často i vyšší zbytkový cukr jsou vyhledávaným nápojem zejména během jarních a letních měsíců. Účastníci akce mohou naše nejlepší růžová vína vychutnávat všemi smysly, hodnotit lze nejen chuť ale také celou škálu růžových barev v kategoriích růžová rosé, oranžová rosé a červená rosé a jejich odstíny od růžovošedé, odstín šípkové růže, starorůžové, přes tělovou barvu, odstín koroptvího oka, měděné, po korálově růžovou, barvu červeného grapefruitu, odstín pivoňky či maliny, nebo karafiátově růžovou a budoárově růžovou.

Růžové víno neboli rosé se vyrábí z odrůd modrých hroznů nejčastěji metodou krátkého naležení rozemletých hroznů (rmutu). V České republice se pro výrobu růžového vína nejvíce používají hrozny odrůd Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe nebo Cabernet Sauvignon a Rulandské modré. Více info také na: https://www.facebook.com/vinazmoravy.vinazcech

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 1 Akce v okolí
 • Divadlo ARCHA

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo ARCHA
  Praha 1, Na Poříčí 26

 • Divadlo Kampa

  Nejoblíbenější divadlo poblíž

  Divadlo Kampa
  Praha 1, Nosticova 2a

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.