In a Landscape

Jak už název napovídá, výstava se inspiruje stejnojmennou klavírní kompozicí skladatele a malíře Johna Cage. Představuje díla sedmi současných umělců a navštívit ji můžete do 27. dubna.

Výstava nabízí manuál různých způsobů, jimiž současné umění tematizuje krajinu (přírodu) a testuje hranice mezi přírodou, uměním a vědou. Technologie nepovažujeme za pouhý neutrální nástroj, ale aktivní činitel podílející se na vytváření nových možností, změně chápání materiality, senzibility a imaginace.

Představa přírody a její vyjádření prostřednictvím široké škály vizuálních prostředků (od olejomalby přes digitálně upravenou fotografii až ke grafickému záznamu „hacknuté“ rostliny a intervencím do krajiny) je v současné době nejen nemyslitelná bez experimentů inspirovaných vědními disciplínami, ale rozšiřuje se také do dříve neviditelných mikrosvětů i do makroměřítka kosmického prostoru.

Název výstavy odkazuje na avantgardní hudební skladby Johna Cage, které hudbu rozšiřují o hluky, zdánlivě cizorodé zvuky a otevírají se náhodě a místnímu kontextu.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Doporučujeme Galerie a muzea - Praha 1 Akce v okolí

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.