Projekt 100: Sedm statečných

Sedm pistolníků, boj za správnou věc a podle mnohých vůbec ten nejlepší western všech dob.

Letošní ročník Projektu 100 bude zahájen filmem režiséra Johna Sturgese Sedm statečných, příběhem o legendárních pistolnících a jejich boji za správnou věc.

Western Johna Sturgese není jen mistrovským příběhem o sedmi pistolnících, kteří se nechají najmout hrstkou chudých mexických vesničanů, aby bránili jejich životy a majetek před bandou chtivých desperátů. Jde zároveň o první remake díla japonského klasika Akiry Kurosawy, který dokazuje, jak úspěšná může být kulturní inspirace, z níž těží obě strany. Jakkoli je morální kodex pistolníků a samurajů odlišný, ti i oni se pouštějí do boje, v němž vyhrává ten nejslabší. Slavnostní premiéra proběhne 14. ledna v pražském kině Aero.

Projekt 100 je každoroční putovní přehlídka kolekce domácích a zahraničních filmů, probíhající již od roku 1995. Novinkou v rámci Projektu 100 je spolupráce s iShorts, jež prezentuje nejzajímavější české i zahraniční krátké filmy. Diváky Projektu 100 tak bude čekat před filmem Sedm statečných projekce krátkého předfilmu The Deal režiséra Štěpána Vodrážky.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Doporučujeme Kulturní centra - Praha 3 Akce v okolí
  • Divadlo Ponec

    Nejoblíbenější divadlo poblíž

    Divadlo Ponec
    Praha 3, Husitská 24

    Divadlo Ponec se jako zcela nový druh uměleckého prostoru poprvé otevřelo... zobrazit více


Video k akci

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.