Výstava „Co jedli slavní Pražané“

Výstava „Co jedli slavní Pražané“

Adresa:

Praha 1, Jakubská 12

Termín: 1.10.2014 31.12.2014
Vstupné:

65 Kč - 180 Kč

1říj - 31pro celý den

Žánr: výstavygastrovýstavagastronomieochutnávka


Muzeum gastronomie Praha připravilo sérii výstavCo jedli slavní Pražané“. Návštěvníkům muzea budou postupně představeny kulinární slabosti historických i současných osobností kulturního a politického světa se vztahem k našemu hlavnímu městu.

Sérii výstav začíná první československý prezident T. G. Masarykem. Období první Československé republiky je zastoupeno i v dalších částech muzea bohatou ukázkou artefaktů a doprovodných panelů, zahrnující nejen vybavení kuchyní, kuchařské knihy, ale i významné gastronomické osobnosti, podnikatele, majitele hotelů, restaurací a lahůdek. Pro návštěvníky jsou připraveny speciální komentované prohlídky osvětlující stravování pana prezidenta a jeho doby, zahrnující několik zastavení v muzeu. Návštěvník se seznámí s kuchyní z konce 20. let minulého století, s jejím vybavením a s kuchyňskými pomůckami.

Další osobnosti, se kterými plánujeme návštěvníky seznámit, jsou slavní hudebníci Bedřich Smetana, nejen co rád jedl, ale také jakou pochoutku po něm pojmenovali ve Švédsku. Dále Antonín Dvořák, mistr Jan Hus, výstava bude připravena ku příležitosti šestistého výročí jeho upálení. Připravujeme také jídelníček Karla IV. a dietní doporučení jeho lékaře, prostřené stoly Václava IV. a jeho prohřešky, co vařila Olga Scheinpflugová Karlu Čapkovi a mnoho dalších.

Všem osobnostem Prahy budou věnovány speciální komentované prohlídky pro českou i zahraniční veřejnost a ochutnávkové akce, do kterých budou zapojeny odborné gastronomické školy a učiliště.

Záštitu nad tímto projektem převzal primátor Prahy Tomáš Hudeček.

Termín: 1. 10 - 31. 12. 2014

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

O akci jsme již napsali...

Galerie a muzea - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

26duben pátek 19:00

30duben úterý 19:00

2květen čtvrtek 19:00

4květen sobota 10:00

Ubytování v okolí akce Výstava „Co jedli...

Tyn Yard ResidencePraha (162 metrů)

The Emblem HotelPraha (577 metrů)

ValentinskaPraha (701 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Prašná brána Prašná brána Praha 1 (160 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (424 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (891 m)