Khamoro: Swing a lá Django

Khamoro: Swing a lá Django

Adresa:

Praha 5, Janáčkovo nábřeží 2

Termín: 27.5.2024
Vstupné:

sezení 450 Kč, stání 280 Kč

27květen pondělí 21:00

Žánr: koncertyswing jazz


Swing à la Django je inovativní šestičlenná kapela, která vytvořila speciální hudební styl spojením gypsy swingu, autentické bossa novy, maďarské lidové hudby, francouzských šansonů, tanga a jazzu.

Tato kombinace vyústila v unikátní styl, který nazývají „django pop“, založený na virtuózních instrumentálních improvizacích prolínajících se mnoha žánry. Jejich hudba vychází z legendárního Djangy Reinhardta, navazující na jeho stopy tím, že vyvolává atmosféru 30. a 40. let a přenáší ji do dnešního moderního hudebního prostředí.

Členové kapely již absolvovali světová turné s National Philharmonic Orchestra (HU), skupinou Besh'o'drom a Dohnányi Symphonic Orchestra (HU) a mnoha dalšími. Dosáhli velkého úspěchu se svými vyprodanými koncerty v Paláci umění (MÜPA) v Budapešti, společně s Dohnányi Symphonic Orchestra z Budafoku, v Kölcsey Centre v Debrecínu s Kodály Philharmonic Orchestra a ve Városmajor Open Air Theatre v Budapešti, kde vystupovali s Stochelo Rosenbergem, Roby Lakatosem, Bangó Margit a dalšími.

Tato akce se koná v rámci Světového romského festivalu Khamoro, letos se jedná o 26. ročník, který pořádá Slovo 21, z.s.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Praha 5 Akce v MČ Praha 5

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Khamoro: Swing a lá...

Salon Thajka - Hotel MánesPraha (738 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (1 255 metrů)

Union Hotel PraguePraha (1 395 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Národní divadlo Národní divadlo Praha 1 (965 m)
Hermitage Hotel Prague Hermitage Hotel Prague Praha 2 (824 m)