Hradčany: Rudolfinská a barokní Praha: Po stopách alchymistů

Hradčany: Rudolfinská a barokní Praha: Po stopách alchymistů

Adresa:

Praha, Lví dvůr, U Prašného mostu 51/6, Praha 1

Termín: 19.4.2024
Vstupné:

300 Kč dospělí / 200 Kč děti

19duben pátek 18:30

Žánr: divadloprocházka architektura historie komentovaná procházka Praha


O co se jedná? Komentovaná prohlídka s průvodkyní v historickém kostýmu. Prohlídka vychází z velmi populárního žánru (ghost and alchemist tours), který je mezi cizinci v Praze velmi oblíbený. Mým cílem je učinit tuto prohlídku dostupnou pro místní, jak jazykově tak i cenově; běžná cena za osobu se u cizojazyčných prohlídek pohybuje kolem 500 Kč! Viz např: 

https://www.getyourguide.com/s/?q=prague+ghost&searchSource=3

Moje cena je  300 Kč dospělý, 200 Kč děti 6-15 let,  mladší děti zdarma

Doba trvání -1,5 h -2 h.

Rezervace je nejpozději 24 hodin předem, kontaktujte Eva Nová 777 897 951. Prosím nechoďte na místo bez rezervace, je to zbytečné. 

Pojetí této túry může být různé. Já se snažím napodobit zábavu z dob minulých, kdy si lidé po večerech vyprávěli různé pověsti, legendy a příběh nejen o strašidlech. Tyto pověsti vycházely z toho, co se skutečně stalo (aspoň většinou), ale samozřejmě si lidé ledacos přibarvili, aby příběh byl napínavější a strašidelnější. Příběhy jsou určeny všem věkovým kategoriím, tak jak to bylo kdysi běžné, nevypráví je profesionální herečka, ale žena -spisovatelka (představuji sběratelku lidových pověstí Popelku Biliánovou v secesním kostýmu ze začátku 20. století), kterou fascinuje tajemno i magické kouzlo hradčanské i malostranské čtvrti. 

Místo konání- Hradčany,, Malá Strana- začátek- Lví dvůr (u zastávky tramvaje Pražský hrad)

konec- Kellyxír s možností návštěvy věžičky a posezení s desetiprocentní slevou. 

Bude se mluvit nejen o císařovi Rudolfu II. a jeho alchymistech (a pozor, alchymisté se zajímali i o jiné věci než o výrobu zlata!), ale i o pozdějších barokních skvostech. Zmíněn bude i pyšný šlechtic, který se se svým palácem pokoušel zastínit nejen Hrad, ale i samotnou Vídeň. Účastníci uvidí úchvatné poutní místo Loretu a velkolepý Strahovský klášter. V podhradí je možnost občerstvit se alchymistickými nápoji atp. s desetiprocentní slevou a vystoupat na Kelleyho vežičku. Není třeba se obávat davů turistů, trasa nicméně má mírné převýšení (jde se ale spíše dolů než nahoru). 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla v Praze Akce v MČ Praha

Podobné akce

28květen úterý 16:30

Ztracené ozvěny židovské Libně

, Před Novou libeňskou synagogou na Palmovce Ostatní

31květen pátek 16:30

Proti proudu Vltavy do loděnice v Podolí

, Poblíž budovy Veslařského klubu Slavie, ulice Nábřežní 87/2, Praha 5 Ostatní