Stjepan Radić – včera, dnes, zítra

Stjepan Radić – včera, dnes, zítra

Adresa:

Praha 1, Staroměstské nám. 480/24

Termín: 15.7.2021 10.8.2021
Vstupné:

Zdarma

15čvc - 10srp celý den

Žánr: výstavy


Výstava „Stjepan Radić – včera, dnes, zítra“ je organizována při příležitosti 150. výročí narození Stjepana Radiće a přináší nám přehled jednoho neobyčejně bohatého života, silné osobnosti a chorvatského politika, který svou prací a myšlenkami poznamenal konec 19. a začátek 20. století. Rovněž připomíná silné vazby s českým národem, které během svého života Stjepan Radić vytvořil.

Výstava je věnována jeho rodné vsi, kde udělal první kroky, rodině, která ho formovala a naučila lásce ke svému rodu a vlasti. Je to příběh o lásce s ženou Mariji, bez které by se mu nepodařilo přežít těžké okamžiky, a ženy, která ho podporovala ve všech jeho kariérních úsilích. Autorem výstavy je Ivica Valent a organizátorem Kulturní centrum bratří Radićů. V Praze je výstava představena díky spolupráci s Chorvatsko-českou společností a Muzeem iluzivního umění v Praze.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Stjepan Radić –...

Grand Hotel Praha - StarĂ© MÄ›stoPraha (22 metrů)

Iron Gate Hotel & SuitesPraha (143 metrů)

The Emblem HotelPraha (211 metrů)