Bardzo fajný letní kino v Klubovně: Corpus Christi

Bardzo fajný letní kino v Klubovně: Corpus Christi

Termín: 23.6.2021
Vstupné:

50

23červen středa 19:00

Žánr: filmprojekcefilmkino


Bardzo fajný letní kino v Klubovně: Corpus Christi 23. ČERVNA 2021, KLUBOVNA DEJVICE, 19.00 delikatesy, 21.00 film Nejlepší polský film loňského roku Corpus Christi režiséra Jana Komasy a tradiční chutě polské kuchyně v atmosféře letního kina. Ve středu 23. června zveme do Dejvické Klubovny na první filmový večer Bardzo fajného léta. Od 19. hodiny večerní do setmění budou moci diváci ochutnat letně laděné polské pokrmy od kuchařky Agnieszky Fafius - například takzvané pierogi ruskie, což jsou pirohy s tvarohem a bramborami a cibulí nebo veganské pierogi se zelím a houbami a také sladké kynuté koláče a ovoce.

Film Corpus Christi, který byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film a získal několik ocenění také na Festiwalu polskich filmów fabularnych v Gdyni, uvede po deváté večerní polonista a filmový vědec Petr Vlček, diváci uvidí také krátký minutový film z loňského Bardzo fajného léta a videozdravici od autora vynikajícího scénáře Mateusze Pacewicze. Ten ve filmu Corpus Christi vypráví o dvacetiletém Danielovi, který projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou a chtěl by se stát knězem. Bohužel mu v tom brání jeho trestní rejstřík. Po propuštění začne pracovat v truhlárně na malém městě a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického kněze rozčeří vody místní komunity a kostlivci začnou vylézat ze skříní. Pro vstup na akci je povinností se prokázat negatiním testem na covid-19 nebo očkováním či potvrzením o prodělané nemoci. Organizátoři prosí o dodržení aktuálních opatření. Organizátorem akce je Bardzo fajný festival, který pořádá spolek Popular z. s. od roku 2013. Akce byla podpořena z prostředků Česko-polského fóra Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Film: Corpus Christi (Boże Ciało), režie: Jan Komasa, scénář: Mateusz Pawcewicz, Drama Polsko, 2019 / 116 min. / polsky, české titulky

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

30listopad úterý 19:00

13únor neděle

Hans Zimmer Live

, Ocelářská 460/2 Koncert

15říj - 17říjcelý den

Comic-Con Prague

, Českomoravská 2345/17 Ostatní

Ubytování v okolí akce Bardzo fajný letní...

Grand Hotel Praha - StarĂ© MÄ›stoPraha (109 metrů)

The Emblem HotelPraha (150 metrů)

Cathedral Prague ApartmentsPraha (204 metrů)