Přejít na stránky Ticketpro.cz

Alžírský národní balet

Adresa:

Praha 1, Alšovo nábřeží 12

Termín: 18.6.2013

18červen čtvrtek 01:00

Žánr: divadlobalettanec


Alžírské lidové umění ve vrcholném provedení. Elitní umělecký soubor poprvé v Praze!

Alžírský národní balet vystoupí s bohatým programem ilustrujícím tradiční tance ze všech alžírských regionů ve výjimečném představení, které překvapí pestrostí stylů a rytmů i nádhernými kostýmy.

Alžírský folklor se pyšní četnými výrazovými prostředky, které se projevují rozdílně v různých krajích. Měšťanské tanečnice se ladně pohybují v bohatě zdobených kostýmech a honosných špercích, tuaregové zahaleni do lithamů chránících obličeje zase tančí s meči a napodobují boje za zvuku bubnů, zatímco tance z provincií Hoggar či Touat mají ještě frenetičtější rytmy a tradičně bývají zakončeny salvami z pušek. Alžírský lidový tanec je živou mozaikou, která odhaluje bohatou osobitost tohoto národa s pradávnými kořeny.

Tanečníky do rytmu doprovází orchestr tradičních hudebních nástrojů (flétny, dudy, bubny...), zatímco sólová zpěvačka obohatí vystoupení o řadu lidových písní ze širokého alžírského repertoáru.

Alžírský národní balet, oficiální soubor lidových tanců alžírského Ministerstva kultury, působí již od roku 1967 a zaujímá přední místo na národní i mezinárodní scéně. Vystupoval ve více než šedesáti zemích na čtyřech kontinentech a je nositelem řady ocenění.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Alžírský národní...

ValentinskaPraha (305 metrů)

The Emblem HotelPraha (354 metrů)

Zrcadlová kaple KlementinaPraha (367 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Staroměstské náměstí Staroměstské náměstí Praha 1 (505 m)
Pražský Orloj Pražský Orloj Praha 1 (523 m)
Café Louvre Café Louvre Praha 1 (927 m)