Jakub Janovský / V řadě

Jakub Janovský / V řadě

Adresa:

Praha 8, Frýdlantská 26

Termín: 17.5.2021 30.6.2021
Vstupné:

zdarma

17kvě - 30čer celý den

Žánr: výstavyumění malba zdarma praha výstava jarní výstavy architektura video koláž sídliště


Malíř Jakub Janovský, absolvent pražské AVU, na výstavě prezentuje aktuální polohu své tvorby, která je protkána tématem dětství a sídliště. V kolážích, videu a velkoformátové malbě Jakub však nepracuje s formou vyprávění konkrétních osobních příběhů a vzpomínek. Přináší spíše střípky zkušeností, prvky sídlišť a typizované situace, jež jsou součástí kolektivní paměti generací, které své dětství trávily mezi paneláky.

Jakubova díla, která vznikla během letošního roku, nás zavádí na opuštěná místa a umožňují nahlédnout zpět do dětského světa her, kolektivů, nálad a emocí. Výstavě dominuje čtyřmetrová malba na plátně, která vznikla přímo pro prostory vitrín. Způsobem její instalace je zdůrazněna anonymita postav i nejednoznačnost situací - prvků, které jsou v díle J. Janovského často přítomné. Spolu s motivem řady poukazují díla také na nevyřčené vlivy společnosti na formování jedince v průběhu dospívání a nezavírají přitom oči ani před upřímností, naivitou, či krutostí dětství.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jakub Janovský / V...

Hotel Duo PrahaPraha (883 metrů)

Restaurace a Hotel SvatojánskĂ˝ DvĹŻrPraha (935 metrů)

Pension LuciePraha (1 628 metrů)