Josef Žáček / Surrogate

Josef Žáček / Surrogate

Adresa:

Praha 7, U Měšťanského pivovaru 6a

Termín: 18.5.2021 4.7.2021
Vstupné:

zdarma

18kvě - 4čvc celý den

Žánr: výstavyumění současné umění malba výstava zdarma praha jarní výstavy

Umělci: Josef Žáček


Josef Žáček přichází s novým cyklem obrazů poprvé po pěti letech od své velké výstavy v Galerii hl. m. Prahy. Pod názvem Surrogate nabízí výběr ze své nejaktuálnější tvorby, kterou vymezuje zkoumavý pohled na lidské tělo, vnímané bez nánosu soucitu a sentimentu.

Hlavním tématem nové výstavy malíře temných forem Josefa Žáčka (1951) je tělo vnímané jako organický nástroj oproštěný od soucitu a sentimentu. Záměrně při tom volí technicistní vidění, takže obrazy někdy připomínají negativy, rentgenové snímky nebo screening ultrazvuku. Posiluje tím jejich analytickou stránku a jeho práce je možné vnímat jako diagnostiku reality. Žáček je hlavně pozorovatel, který se snaží vyhýbat emocím, ale ani tak u něj tělo není zbavené tělesnosti. Má symbolický potenciál a je spojené i s neprvoplánovou trochu chladnou erotikou. Přestože se obrazy z posledních pěti let bezprostředně netýkají pandemické zkušenosti, jsou spontánně aktualizovány dobou, která jim dává další rozměr. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

12kvě - 19zářcelý den

4kvě - 27čercelý den

25kvě - 8srpcelý den

Jan Jedlička

, Mariánské náměstí 1 Výstava

Ubytování v okolí akce Josef Žáček /...

Wellness Hotel Extol InnPraha (204 metrů)

Plaza Prague HotelPraha (273 metrů)

Absolutum Boutique HotelPraha (513 metrů)