Radkin Honzák: Střevní mikrobiom a celý střevní mozek | Webinář

Radkin Honzák: Střevní mikrobiom a celý střevní mozek | Webinář

Adresa:

LIVE stream, online

Termín: 20.5.2021

20květen čtvrtek 19:00

Žánr: ostatní akce


Oči jsou možná zrcadlem do duše, láska prochází žaludkem a srdce je třeba vždy následovat, ale celý náš život ve skutečnosti řídí střeva. Střevní mikrobiom se jako relativně nověobjevený hybatel podílí na chodu našeho metabolismu, imunity a řídících procesů, a ne nadarmo se mu proto říká i „střevní mozek“. Opravdu ale pramení všechny nemoci ze střev? Jak střevní mikrobiom ovlivňuje naše chování? Jaký je vztah mezi složením mikroorganismů v našich střevech a rozvojem civilizačních nemocí? Jaká je spojitost mezi mikrobiomem a obezitou, jaké potraviny konzumovat a jakým se vyhnout, aby byly střevní mikroorganismy spokojené a pracovaly v náš prospěch? Poznejte nenahraditelnou úlohu trávícího traktu v přednášce legendárního psychiatra Radkina Honzáka! Společně si ukážeme, jak střevní mikrobiom mění náš pohled na léčbu cukrovky, deprese a mnoha dalších nemocí a dokážeme si, že dobré trávení může být důležitější než geniální mozek. 
 
MUDr. Radkin Honzák, CSc.
je popřední český psychiatr, publicista a pedagog. Na svém úspěšném blogu se vyjadřuje k současnému dění a je autorem vícera populárně-naučných knih o psychologii. Honzák vystudoval všeobecné lékařství na Univerzitě Karlově v Praze. Zabýval se výzkumem výživy, spánku a stresu. Později se specializoval na psychiatrii, psychoterapii a psychosomatický přístup. Byl členem etické komise CAHBI ve Štrasburku, vedl Oddělení lékařské psychologie, psychoterapie a psychosomatiky 1. LF UK, působil na katedře psychiatrie IPVZ a také v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce