Jakub Lanc: Komplementární měny

Jakub Lanc: Komplementární měny

Adresa:

LIVE stream

Termín: 15.5.2021
Vstupné:

zdarma

15květen sobota 13:00

Žánr: ostatní akceumění workshop technologie digitální zdarma online


Ve workshopu se seznámíme s koncepty NFT (nezaměnitelné tokeny) a DeFi (decentralizované finance), dále s historií a konceptem komplementárních měn obecně. Srovnáme přístup tzv. tokenizace a P2P (peer-to-peer) účtování. V rámci praktické části si zkusíme navrhnout jednoduchý prototyp takové měny a možná i nahlédnout, jak by mohla vypadat technologická implementace na P2P platformě.

Současná pandemická situace nám nastavuje přísné zrcadlo. Ukazuje nám, jak se cyklíme v problémech a v hledání řešení vedoucích k jejich odstranění. Jak máme v této nelehké době přemýšlet o digitálních technologiích? Jsme schopni využívat jejich potenciál, nebo jsme spíše oběti procesů a algoritmizovaného řízení? Co software, ovládáme ho, nebo spíše on ovládá nás? Digitální nástroje jsou příležitostí změnit způsob, jakým obýváme naši planetu. Pokud ale budeme pouze nekriticky přijímat produkty platforem, můžeme přijít o to nejdůležitější – digitální imaginaci, tedy schopnost představovat si a myslet prostřednictvím digitálních technologií.

V rámci festivalu Uroboros, který probíhá od 5. do 18. května, jsme připravili sérii akcí zaměřenou na posilování naší kritické digitální imaginace. Zároveň spouštíme otevřenou výzvu pro mladé lidi ve věku 13–18 let, kteří mají zájem spolupodílet se na tvorbě programu zaměřeného na naši společnou sdílenou buducnost v rámci projektu What the future wants, který organizuje berlínská nezisková organizace Tactical Tech. Pokud vás tato výzva osloví nebo se chcete dozvědět více informací, napište nám na datamaze@dox.cz.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra v Praze Akce v MČ LIVE stream

Podobné akce

8čvc - 15čvccelý den

Za dveřmi!

, Výstaviště 67 Festival

27červen neděle 15:00